Strona główna

Modernizacja basenu za 1,7 mln zł

Modernizacja basenu za 1,7 mln zł

2020-03-10 13:32:44  |  Agata Wiśniewska, fot. arch.

Centrum Park Chojnice zawnioskował do Pomorskiego Funduszu Rozwoju o zwiększenie pożyczki na modernizację obiektu o pół miliona złotych. Pierwotnie wniosek opiewał na 1 250 000 zł netto. - Niestety kosztorysy inwestorskie wykazały większa kwotę, ze względu na dodatkowe niezbędne prace przy realizacji tej inwestycji - wyjaśnia Żaneta Janowicz prezesująca miejskiej spółce.Odpowiedź z Gdańska jest pozytywna, o czym informuje naszą redakcję prezes chojnickiej pływalni. W ramach pożyczki z Pomorskiego Funduszu Rozwoju, opiewającej na 1 735 000 zł, na chojnickim basenie planują wykonać: nową elewację wraz z ociepleniem, wymienić stolarkę okienną i drzwiową, ocieplić rurę zjeżdżalni, zamontować elastyczne panele fotowoltaiczne.

- Dodatkowe prace przy realizacji inwestycji to m.in. wzmocnienie stolarki okiennej ze względu na dużą powierzchnię pojedynczego okna, wymiana orynnowania, wymiana opierzenia, dostosowanie istniejącej instalacji elektrycznej do potrzeb fotowoltaiki i inne mniej inwazyjne prace - mówi Żaneta Janowicz.

Inwestycja ma przynieść oszczędności kosztów związanych z energią cieplną i elektryczną. - Ratę opłacimy częściowo z tych oszczędności. W wyniku tej inwestycji zwiększy się również wartość majątku spółki i atrakcyjność obiektu - informuje pani prezes.

Wnioskowany okres spłaty pożyczki wynosi 15 lat.

Miniony rok Centrum Park zamknął zyskiem w wysokości 190 tys. zł.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl