Strona główna

Centrum Park otrzymał 1,7 mln zł pożyczki na termomodernizację

Centrum Park otrzymał 1,7 mln zł pożyczki na termomodernizację

2020-09-25 10:45:09  |  Agata Wiśniewska

Za pieniądze z Pomorskiego Funduszu Rozwoju na chojnickim basenie wykonany zostanie remont elewacji, wymiana stolarki okiennej. Pojawią się też panele fotowoltaiczne. Miejska spółka pożyczkę spłacać będzie przez 15 lat.- Otrzymaliśmy pozytywną decyzję dotyczącą uzyskania Pożyczki Miejskiej z Pomorskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. na kwotę 1735101,74 zł netto, w celu wykonania remontu elewacji i wymiany stolarki okiennej budynku pływalni, ocieplenia rury zjeżdżalni oraz montażu elastycznych paneli fotowoltaicznych - informuje Żaneta Janowicz, prezes Centrum Parku. Szefująca spółce w przyszłym tygodniu jedzie do  Gdańsku podpisać stosowną umowę.

Inwestycja na basenie ma przynieść oszczędności kosztów związanych z energią cieplną i elektryczną. Centrum Park pożyczkę spłacać będzie przez 15 lat. - Ratę opłacimy częściowo z tych oszczędności. W wyniku tej inwestycji zwiększy się również wartość majątku spółki i atrakcyjność obiektu - mówi pani prezes.

Jeszcze w tym roku Żaneta Janowicz chciałby wymienić stolarkę okienną wykorzystując zmniejszoną frekwencję na pływalni. - Będę musiała na miesiąc zamknąć obiekt. To wszystko zależne jest od przebiegu procedury przetargowej. Resztę prac planuje wykonać wiosną przyszłego roku.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl