Strona główna

Apel do prezesa basenu o dymisję

Apel do prezesa basenu o dymisję

2016-12-07 12:51:47  |  Monika Szymecka

Kierują go członkowie opozycji, zarazem organizatorzy niedawnej pikiety pod basenem, w której domagali się dyscyplinarnego zwolnienia po ukrywaniu informacji o skażeniu bakteriologicznym. Wojewódzki sanepid jednoznacznie stwierdził, iż doszło do bezpośredniego zagrożenia zdrowia klientów i złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Mariusz Paluch dzień przed tym, gdy ponownie zamknął basen, przekonywał rodziców na szkolnym zebraniu, że jest bezpiecznie...


- W tej sytuacji pan Mariusz Paluch nie powinien władz miasta stawiać w podbramkowej sytuacji i ułatwić panu burmistrzowi podjęcie decyzji - uważa radny miejski Mariusz Brunka, który odnosi się do wizyty prezesa pływalni na spotkaniu z rodzicami podczas zebrań szkolnych.  - To była cała zmasowana kampania, ukierunkowana na to, żeby rodziców przekonać, że jest wszystko w porządku. Po czym pojawiają się dwie nowe okoliczności. Po pierwsze ponowne zamknięcie basenu. Rzeczywiście trzeba było dać sobie więcej czasu, aby utrwaliły się jakieś pozytywne wyniki badań, by wrócić do polityki namawiania do powrotu dzieci i młodzieży na basen...

Link do Mp3 (- To była cała zmasowana kampania...)


Radna Marzenna Osowicka podkreśla, że zaniepokojeni rodzice byli zapewniani przez nauczycieli, dyrektorów szkół i samego burmistrza, że kąpiel w chojnickim basenie jest kompletnie bezpieczna. - Niestety jest to ponury obraz zakłamywania rzeczywistości.

W mionionym tygodniu zdecydowane kroki podjęły także służby sanitarne. - Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Chojnicach przesłał do Prokuratury Rejonowej w Chojnicach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zarządcę Centrum Park Chojnice Spółka z o.o. w Chojnicach - informuje Anna Obuchowska, rzeczniczka wojewódzkiego sanepidu.

Przypomnijmy, że najpierw do śledczych trafiło zawiadomienie Jacka Studzińskiego, także działacza PChS, który podnosił kwestię potencjalnego zagrożenia epidemicznego. Jego obawy podzielił wojewódzki sanepid, składając jeszcze odrębne zawiadomienie. - Instytucja państwowa uznała, że określone okoliczności są na tyle uprawdopodobnione, że należy złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i jestem przekonany, że sanepid nie robił tego pochopnie - ocenia radny Brunka.

Z kolei policja przyjrzy się zachowaniu członków antypikiety, który stanęli po stronie prezesa. - Po przeanalizowaniu materiałów, bazując na relacjach mediów, postanowiliśmy złożyć zawiadomienia na policję, które wskażą osoby zachowujące się w sposób nieobyczajny, mówiąc delikatnie. A więc agresywnie, wykrzykując jakieś wulgaryzmy i hasła znieważające naszego lidera Radka Sawickiego, tudzież cały Projekt Chojnicka Samorządność - informuje Osowicka, uczestniczka zgromadzenia.

Link do Mp3 (- Po przenalizowaniu materiałów postanowiliśmy złożyc zawiadomienie...)

W piątek zbiera się rada nadzorcza miejskiej spółki Centrum Park i okaże się wówczas, jakie decyzje zapadną.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl