Strona główna

Dopłata dla Centrum Parku

Dopłata dla Centrum Parku

2013-11-20 15:07:49  |  Tekst i fot. mz

200 tys. zł spółce prowadzonej przez Mariusza Palucha przekaże miasto. Radni zdecydują o tym na najbliższej sesji (25.11). Dopłata przeznaczona będzie na bieżącą działalność spółki. Centrum Park zarządza basenem i halą sportową.


W tym półroczu miasto nie dało pieniędzy na powszechną naukę pływania dla dzieci. Radny Bartosz Bluma dopytywał o to burmistrza podczas sesji 28 października. - Park Wodny sobie radzi – zapewniał wówczas Arseniusz Finster. Mimo tego radny opozycji wyraził obawy, że może dojść do sytuacji, że środki trzeba będzie rzutem na taśmę przekazać w grudniu. Pomylił się o miesiąc. - Co się stało w Centrum Parku, bo burmistrz mówił na sesji, że kondycja jest bardzo dobra i być może nie będzie konieczności dofinansowania, a dwa tygodnie później sytuacja tak szybko się zmieniła? - radny opozycji dopytywał dziś podczas komisji budżetu.

- Uważam, że pan burmistrz w tym momencie mówił o płynności finansowej na ten krótki czas, kiedy mają uzyskać dochody. Dopiero spółka wytłumaczyła, że niestety te dochody muszą oddać do banku, ponieważ mieli zaciągnięty kredyt, więc ta płynność finansowa jest zachwiana i nie mają po prostu środków – odpowiedziała skarbnik Krystyna Perszewska.
Krzysztof Haliżak chciał wiedzieć, na co konkretnie pójdzie dotacja. - Na bieżące utrzymanie, czyli wszystko co spółka realizuje zgodnie ze swoim statutem – mówiła pani skarbnik. Radny Haliżak skwitował, że zatem spółka nie jest w stanie utrzymać się z własnej działalności. Co zresztą niejednokrotnie przyznawały władze miasta, zwracając uwagę, że sytuacja wcale nie jest wyjątkowa, bo w podobnej są wszystkie parki wodne, do których działalności dokładają samorządy.

200 tysięcy dla Centrum Parku przesunięto z zadania pn. rekultywacja składowisk odpadów komunalnych w ZZO. Roboty rozpoczną się jeszcze w tym roku, ale płatności będą w przyszłym.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl