Strona główna

Pędził 116 km na godzinę przez Topole...

Pędził 116 km na godzinę przez Topole...

2023-06-05 13:39:30  |  KPP Chojnice

Kierowco Zwolnij! Wolniej znaczy bezpiecznej! To częste apele powtarzane przez policjantów. Zaostrzone kary za rażące przekraczanie prędkość w obszarze zabudowanym nie zawsze motywują kierujących do zwalniania w tych szczególnych miejscach. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego chojniccy policjanci nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców, którzy zwłaszcza w terenie zabudowanym nie stosują się do ograniczeń.


Policjanci zatrzymali kierowcę bmw, który nie stosował się do obowiązujących przepisów i rażąco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Był nim 47-letni mieszkaniec gminy Człuchów, który jadąc przez miejscowość Topole pędził w terenie zabudowanym z prędkością 116 km/h. Policjanci i w tym przypadku ukarali kierującego mandatem w wysokości 2000 złotych, nałożyli 14 punktów karnych oraz zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące.


Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości musi liczyć się z wysoką karą finansową i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Ale.  przede wszystkim powinien mieć świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl