Strona główna

Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym - mężczyzna odpowie przed sądem

Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym - mężczyzna odpowie przed sądem

2022-08-11 13:12:26  |  KPP Chojnice

Policjanci chojnickiej drogówki w związku z działaniami ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” dokonywali pomiarów prędkości w rejonach przejść dla pieszych. Podczas prowadzonych działań zatrzymali do kontroli kierującego, który swoim fordem przekroczył znacznie prędkość w terenie zabudowanym. 42-letniemu mieszkańcowi powiatu człuchowskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna za przekroczenie prędkości o 58 km/h odpowie przed sądem.


Wczoraj ok. godz. 16:00  policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki ford. 42-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego w terenie zabudowanym, w rejonie przejścia dla pieszych w miejscowości Gutowiec  poruszał się 108 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość aż o 58 km. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego. Policjanci w takim przypadku zawsze sporządzają wniosek, który zostaje skierowany do sądu.  Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci w trakcie kontroli zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Prawdopodobnie na konto tego kierującego trafi również 10 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy również do wszystkich kierowców  o wyobraźnię i rozwagę podczas poruszania się po drogach. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy swoje bezpieczeństwo, życie i zdrowie oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl