Strona główna

Stracili prawko za przekroczenie prędkości

Stracili prawko za przekroczenie prędkości

2021-10-06 10:37:20  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

Policjanci chojnickiej drogówki przerwali zbyt szybką jazdę dwóm kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Pierwszym, który złamał przepisy był 65-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który jechał osobowym bmw z prędkością 106 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy także  23-letniej mieszkance powiatu bytowskiego. w tym przypadku miernik prędkości wskazał 101 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy odzyskają uprawnienie do kierowania pojazdami dopiero za 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chojnickiej komendy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podczas służby wykorzystują pojazdy z wideorejestratorami oraz ręczne mierniki prędkości.

We wtorek (5.10) mundurowi dokonywali pomiarów prędkości w miejscach, które mieszkańcy powiatu zaznaczali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w których kierujący przekraczają znacznie dozwoloną prędkość. Pierwszym z takich miejsc jest  ul. Wielewska w Czersku. - Tam podczas statycznych pomiarów prędkości policjanci zauważyli pędzące BMW, które jechało 106 km/h. Mieszkaniec powiatu kościerskiego przekroczył zatem dopuszczalną prędkość o 56 km/h. Droga hamowania tak rozpędzonego pojazdu wydłuża się kilkukrotnie w porównaniu z przepisową jazdą w terenie zabudowanym - informuje mł. asp. Justyna Przytarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

 

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierowcę, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość. Pomiar pokazał 101km/h w miejscowości Zielona Huta. Za kierowcą tak rozpędzonego audi siedziała 23-letnia mieszkanka powiatu bytowskiego.

- Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami obu kierującym zatrzymali prawa jazdy. Zgodnie z tymi przepisami kierowcy odzyskają uprawnienie do kierowania pojazdami dopiero za 3 miesiące. Ponadto policjanci nałożyli na kontrolowanych kierowców, 10 punktów karnych oraz ukarali ich mandatami karnymi - dodaje policjantka.

 

Funkcjonariusze przypominają! - Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy - mówi oficer prasowy chojnickiej policji.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl