Strona główna

Znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość mimo śliskiej nawierzchni

Znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość mimo śliskiej nawierzchni

2023-02-06 11:35:22  |  KPP Chojnice

Zimowa aura i opady śniegu powodują znaczne pogorszenie się warunków na drodze. Kierowcy poruszający się w takich warunkach powinni zachować należytą ostrożność, jednak nie wszyscy wykazują się rozsądkiem. W niedzielę policjanci z chojnickiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującej, która przekroczyła dozwoloną prędkość, jadąc o ponad 51 km/h szybciej od dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.


Wczoraj funkcjonariusze chojnickiej drogówki zatrzymali uprawnienia kobiecie, która znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Pomimo złych warunków drogowych kierująca oplem 47-letnia mieszkanka Chojnic w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 101 km/h, czyli przekroczyła dozwoloną prędkość aż o 51 km. Zgodnie z taryfikatorem policjanci nałożyli na nią mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jej konto wpłynęło 13 punktów karnych.


Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość, narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. Wiele tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowanych nadmierną prędkością, niestosowaniem się do obowiązujących przepisów, czy po prostu brakiem ostrożności.

Kolejny raz apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze oraz przepisów ruchu drogowego.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl