Strona główna

O 55 km/h za szybko

O 55 km/h za szybko

2019-08-13 15:28:02  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

 

Kierowca audi jechał z prędkością 105 km/h przez teren zabudowany w gminie Czersk. Na szczęście natknął się na policyjną kontrolę. 51-letniemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.


Wczoraj ok. godz. 14:30 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Audi. 51-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego w terenie zabudowanym w miejscowości Łąg poruszał się 105 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość aż o 55 km. - Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego. Policjanci w takim przypadku zawsze sporządzają wniosek, który zostaje skierowany do sądu. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci w trakcie kontroli zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Prawdopodobnie na konto kierującego trafi również 10 punktów karnych - mówi sierż. szt. Justyna Przytarska oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

Kierowca który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

- Apelujemydo wszystkich kierowców o wyobraźnię i rozwagę podczas poruszania się po drogach. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy swoje bezpieczeństwo, życie i zdrowie oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego - mówi sierż. szt. Przytarska.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl