Strona główna

Jechał z prędkością 99 km/h na obowiązującej czterdziestce. Stracił prawo jazdy

Jechał z prędkością 99 km/h na obowiązującej czterdziestce. Stracił prawo jazdy

2022-04-11 13:43:12  |  KPP Chojnice

Wczoraj (10.04) kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h na dopuszczalnym ograniczeniu 40 km/h. Ponadto w trakcie weekendu funkcjonariusze z Czerska wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


Wczoraj około godziny 9.00 rano na terenie Nieżychowic policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole drogowe. Podczas jednej z nich skontrolowali kierowcę mercedesa, który przekroczył prędkość o 59 km/h, ponieważ jechał z prędkością 99 km/h na obowiązującej czterdziestce. W przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zgodnie z przepisami zostaje zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Tak się też stało w tym przypadku i 55-letni mieszkaniec Chojnic stracił prawo jazdy, został również ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł zgodnie z nowym taryfikatorem, a na jego konto trafi również 10 punktów karnych.

Kolejnych kierujących, którzy złamali przepisy prawa ruchu drogowego zatrzymali policjanci z Czerska. Pierwszego z nich mundurowi zatrzymali kilka minut po godzinie 7.00 rano na ul. Łąkowej w Czersku, gdzie podczas kontroli policjanci od razu po otworzeniu drzwi auta poczuli zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u 23-letniego mieszkańca Czerska blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w toku czynności po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 23-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. W najbliższym czasie usłyszy on zarzuty dotyczące kierowania wbrew zakazowi pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

W trakcie tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę na ul. Dworcowej w Czersku. U 47-letniego mieszkańca Czerska alkomat wskazał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany zgodnie z obowiązującym taryfikatorem od 1 stycznia 2022 roku mandatem w wysokości 2500 złotych

Kolejny raz apelujemy o podejmowanie odpowiedzialnych decyzji. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to śmiertelne zagrożenie dla kierowcy, a także dla innych uczestników ruchu drogowego. Stosowanie się do zasady;  Piłeś, nie jedź!!! Na pewno przyczyni się do tego, że dojedziemy bezpiecznie do celu nie narażając siebie i innych na  uszczerbek na zdrowiu, a nawet utratę życia.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl