Strona główna

Centrum Park będzie musiał udostępnić umowę, jaką zawarł z Mariuszem Paluchem

Centrum Park będzie musiał udostępnić umowę, jaką zawarł z Mariuszem Paluchem

2021-05-06 19:38:07  |  Agata Wiśniewska

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku, przyznał rację Mirosławie Daleckiej. Radna powiatowa złożyła skargę na bezczynność miejskiej spółki po tym, jak ta odmówiła udostępnienia umowy na promocję podpisaną z byłym prezesem pływalni, zasłaniając się przy tym tajemnicą handlową.

Umowa, o którą toczył się spór przed WSA w Gdańsku dotyczy świątecznej promocji na basen. W grudniu 2020 r. na łamach miesięcznika "Chojniczanin" Mariusz Paluch zapowiedział realizację obietnicy wyborczej (chodzi o darmowy wstęp na basen dla wszystkich mieszkańców powiatu - przypis red.) zapraszając na basen za 1 zł. Dokładnie, tyle miała kosztować druga godzina na pływalni dla osób, które okażą kupon z gazety. Czas obowiązywania promocji wyznaczono do końca kwietnia br. Przez cały ten okres, w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, basen był nieczynny dla klientów indywidualnych. Nie sposób było więc skorzystać z promocji.
Treść umowy, jaką miejska spółka zawarła z jej byłym prezesem, interesowała Mirosławę Dalecką. Prezes Centrum Parku, Żaneta Janowicz, odmówiła jednak  udostępnienia dokumentu powołując się na tajemnicę handlową. Tak sprawa trafiła do WSA.
Wyrok wydany przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku stwierdza, że bezczynność miejskiej spółki miała miejsce z rażącym naruszeniem i zobowiązuje Centrum Park do rozpatrzenia punktu z wniosku skarżącej, dotyczącego udostępnienia umowy zawartej z Mariuszem Paluchem, w  terminie 14 dni od uprawomocnienia się wyroku.
Poza tym sąd wymierzył miejskiej spółce grzywnę w kwocie 500 zł oraz zasądził na rzecz skarżącej zwrot kosztów postępowania.
- Warto było złożyć skargę do WSA, aby uzyskać korzystny wyrok oraz zmusić Park Wodny do rzetelnego udostępniania informacji publicznej - komentuje otrzymaną dzisiaj (6.05) treść wyroku radna Mirosława Dalecka.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl