Strona główna

Drzewa na 95% uratowane

Drzewa na 95% uratowane

2019-06-07 17:25:49  |  oprac. red. fot. ms

Podczas czwartkowej (6.06) sesji Rady Miasta Chojnic radny z ramienia PiS - Bartosz Bluma zwrócił się do burmistrza Arseniusza Finstera aby doprowadził do ocalenia kilkudziesięciu rosnących drzew przy ul. Towarowej.


Wspomniane drzewa rosną między jezdnią a ogrodzeniem stacji kolejowej w pasie zieleni, w której ma zostać położona ścieżka rowerowa. Jest ona elementem projektu pt. Budowa Węzła Integracyjnego, który ma połączyć ulicę Tucholską ze ścieżkami dochodzącymi do planowanego nowego dworca autobusowego przy ul. Towarowej.

Burmistrz Chojnic, Arseniusz Finster na swoim profilu w serwisie społecznościowym wyjaśnił, że: Najgorętszym tematem są drzewa i bardzo dobrze, bo powinniśmy je chronić. Dokładnie chodzi o 26 lip i 11 klonów. Mamy rozwiązanie, które chcielibyśmy wdrożyć z wykorzystaniem chodnika, który jest przy ulicy Towarowej po lewej stronie. Wejście w teren kolejowy jest niemożliwy, gdyż kolej nie udostępni teremu pod ścieżkę rowerową. Dlatego musimy się w pasie drogowym zmieścić. Najprawdopodobniej będziemy realizować formułę ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszego i wówczas jest szansa, że w pasie drogowym się zmieścimy. To oczywiście opóźni inwestycję o rok i potrzebny będzie nowy projekt. Moim zdaniem warto, bo rzeczywiście drzewa są piękne, produkują dużo tlenu, są potrzebne pszczołom i nam. Żyjemy po to, by nie degradować środowiska, lecz by prowadzić rozwój zrównoważony. Na 95 procent mogę wam dzisiaj powiedzieć, że lipy i klony przy ulicy Towarowej uratujemy.

Na wtorek na godzinę 11:00 została powołana komisja, na której będą procedowane nowe rozwiązania.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl