Strona główna

Będzie 9. wariant dla dworca

Będzie 9. wariant dla dworca

2015-04-13 15:36:09  |  Tekst i fot. mz

Po spotkaniach z mieszkańcami ul. Nad Dworcem, którzy powołali komitet obrony ulicy, nad którą wisi widmo wyburzenia kamienic, burmistrz doszedł do wniosku, że warto popracować nad dziewiątą już koncepcją dla węzła integracyjnego.

 

Po dwóch spotkaniach z mieszkańcami budynków, które miałyby zostać wyburzone, a w ich miejsce powstać dworzec autobusowy, odezwali się sąsiedzi z pozostałych kamienic, którzy boją się uciążliwego sąsiedztwa. Według relacji burmistrza są zainteresowani wykupem swych mieszkań. Nie ukrywa też, że jest zaskoczony powołaniem komitetu obrony. Miejscy urzędnicy wsparci ekspertami z zewnątrz lansują ósmą koncepcję zakładającą dużą ingerencję przy ul. Nad Dworcem, która – podobnie jak pozostałe, wyszła spod ręki architekta Zdzisława Kufla. 85 % kosztów tych prac sfinansowała Unia, resztę miasto. - To nie są jakieś pieniądze zmarnotrawione – uważa burmistrz. Mało tego, chce zlecić kolejny wariant, który ma być modyfikacją ósmego. - Nie zamierzam wprowadzać rozwiązań siłowych. Nie ma sensu, żebyśmy szli ścieżką wywłaszczania na cel publiczny – mówi Arseniusz Finster. W środę wybiera się do Trójmiasta rozmawiać z dyrekcją PKP Nieruchomości o innej możliwej lokalizacji dworca autobusowego, tym razem na terenie kolei. Czasu nie ma jednak zbyt wiele, bo trzeba zdecydować do końca miesiąca, jaki ma być kształt węzła integracyjnego i zlecić jego projekt.

- Gdybym miał możliwość wzięcia odszkodowania, to bym się stamtąd ewakuował – takiego zdania jest burmistrz, który przewiduje: - I tak będzie zwiększony ruch w kolejnych latach na dworcu, i tak będzie więcej przeładunków, i tak Towarowa będzie udrożniona, bo zmodyfikujemy skrzyżowanie Towarowa – Tucholska i tak powstanie gdzieś w sąsiedztwie dworzec. To wszystko będzie żyło.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl