Strona główna

Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

2019-04-16 09:36:21  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

W miniony weekend na terenie powiatu chojnickiego, dwóch kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Rekordzistką okazała się 45-letnia kobieta, która jechała z prędkością 131 km/h.

 


Drugi z zatrzymanych kierowców dozwoloną prędkość przekroczył o 65 km/h. Obydwoje zatrzymani stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. - Mieszkanka Bydgoszczy odmówiła przyjęcia mandatu, więc w takiej sytuacji zostanie przez policjantów skierowany do sądu wniosek o ukaranie. Natomiast mieszkaniec Starogardu Gdańskiego  za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych oraz na jego konto trafi również 10 pkt. karnych - informuje st. sierż. Justyna Przytarska.

Ponadto podczas prowadzonych kontroli policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca Chojnic, który nie dosyć, że przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, to okazało się, że posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. - Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, a samochód został odholowany na strzeżony parking - podaje rzecznik prasowy chojnickiej komendy.

Funkcjonariusze przypominają, że kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl