Strona główna

Bez uprawnień, za to na podwójnym gazie

Bez uprawnień, za to na podwójnym gazie

2023-03-14 10:06:15  |  opr. red. KPP w Chojnicach fot. pexels.com

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca forda zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej po godz. 08:00 rano. Mężczyzna przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, a na dodatek okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania.


W niedzielę policjanci drogówki kontrolowali kierowców niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Około godziny 08:45  na ulicy Kościerskiej w Chojnicach zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 71 km/h. Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nie było jedynym przewinieniem kierowcy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierowca nie ma uprawnień. W trakcie rozmowy z 34-letnim mieszkańcem gminy Brusy funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

34-letni kierowca wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, surowa kara finansowa oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialny mężczyzna nie unikanie również odpowiedzialności za przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl