Strona główna

Jechał za szybko, nie zatrzymał się do kontroli i był nietrzeźwy

Jechał za szybko, nie zatrzymał się do kontroli i był nietrzeźwy

2022-05-16 13:11:25  |  KPP Chojnice

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole drogowe na terenie Chojnic. Podczas jednej z kontroli podjęli próbę zatrzymania kierowcy volkswagena, który poruszał się z nadmierną prędkością. Kierowca tego auta w ogóle nie zwolnił, tylko  przyspieszył i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że mieszkaniec gm. Chojnice był pod wpływem alkoholu.


W minioną sobotę policjanci z chojnickiej drogówki podczas prowadzonych kontroli drogowych wykonali pomiar prędkości wobec kierowcy jadącego w kierunku Człuchowa volkswagenem. Okazało się, że kierowca jedzie z prędkością 71 km/h na obowiązującej pięćdziesiątce. W związku z tym podjęli próbę zatrzymania kierującego do kontroli drogowej. Kierowca nie zareagował na wydawane polecenia funkcjonariuszy, w ogóle nawet nie zwolnił, tylko  przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg. Mężczyzna próbował zgubić policjantów wyłączając światła w trakcie ucieczki. Pomimo tego chwilę później został już zatrzymany na jednym z pobliskich osiedli. Podczas badania stanu trzeźwości alkomat wskazał ponad pół promila w wydychanym powietrzu. Stróże prawa zatrzymali 31-latkowi prawo jazdy.

Teraz zatrzymany mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz popełnione wykroczenia drogowe. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl