Strona główna

Zakaz połowu ryb w parku!

Zakaz połowu ryb w parku!

2017-06-02 15:31:58  |  Monika Szymecka

Znowu padają ryby. - Wczoraj zebraliśmy 10 kg śniętych ryb - informuje burmistrz. Zapewnia, że do stawów w parku nie dostało się szambo, co już kiedyś miało miejsce.

 

- Nie znamy przyczyny, ale prawdopodobną może być ostatnia burza i ulewa. Spiętrzyła się woda i moim zdaniem nastąpiło wyczyszczenie rowów. Osady z tych rowów niestety wpadły do naszych jeziorek - przypuszcza Arseniusz Finster. Na razie nie są znane wyniki badań wody. Z jej próbkami i śniętymi rybami aż do Instytutu Higieny w Bydgoszczy wysłano ogrodnika miejskiego Waldemara Spichalskiego, którego biuro mieści się w miejskim zieleńcu.

Burmistrz Chojnic nie ukrywa, że spodziewa się złych wyników. W parku obowiązuje zakaz połowu ryb. - Bardzo proszę stosować się do zakazów, bo to jest zagrożenie nawet życia, jeżeli taką rybę się zje - przestrzega.

Link do Mp3 (- Wczoraj zebraliśmy 10 kg śniętych ryb...)

Zdaniem włodarza rozwiązaniem na poprawę jakości wody w parku jest duży projekt związany z budową deszczówek i zbiorników retencyjnych. Te planowane są na polach po drugiej stronie ul. Brzozowej. To właśnie z tego kierunku do rowów w parku już kiedyś przelało się szambo.

 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl