Strona główna

Kolejna podwyżka opłaty za ścieki

Kolejna podwyżka opłaty za ścieki

2015-10-23 11:51:59  |  Tekst mz, fot. aw

Znowu wzrośnie rachunek z miejskich wodociągów. Już od tego roku chojniczanie płacą o 78 groszy więcej za metr sześcienny ścieków, w kolejnym podwyżka może wynieść aż 2 złote. Wyższa taryfa jest wynikiem trwającej właśnie dużej inwestycji na oczyszczalni w Igłach, a także przy ul. Zielonej.

 

Chojnickie Miejskie Wodociągi siegną do kieszeni swoich klientów, bo muszą pokryć tzw. odpis amortyzacyjny związny z inwestycją dotowaną przez Unię. Ten wynosi ok. 4 mln zł w skali roku. - Niestety pewien koszt tej amortyzacji poniosą bezpośrednio obywatele per capita na głowę mieszkańca – mówi burmistrz. Radni prawdopodobnie na sesji pod koniec listopada uzgodnią, ile wyniesie nowa stawka za ścieki. - Jest przymiarka do tego, żeby wzrosła o 2 złote przy ok. 5 zł, które teraz są – zdradza Arseniusz Finster. - To znaczna podwyżka – przyznaje, jakkolwiek za sukces uważa pozyskanie z Unii 60 mln zł na gruntowną modernizację oczyszczalni, która pewnie nie miałaby szans powodzenia bez tak dużej dotacji.

Dla osłody burmistrz dodaje, że żadne inne podatki i opłaty lokalne nie pójdą w górę.

W grudniu 2014 radni miejscy przegłosowali obowiązujące aktualnie stawki. Za metr sześcienny ścieków podnieśli opłatę o 78 groszy, za wodę 6 gr. Przeciw podwyżce taryfy było tylko dwoje radnych opozycji Marzenna Osowicka i Mariusz Brunka.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl