Strona główna

Na 20 sierpnia najpóźniej

Na 20 sierpnia najpóźniej

2013-08-05 11:42:55  |  Tekst i fot. mz

Wtedy już na pewno targujący w części targowiska przy ul. Parkowej swoje stoiska ustawią pod nową wiatą. Na środę (7.08) rano zaplanowano odbiór robót, które za prawie 1,2 mln zł wykonywała firma ECOZET z Kościerzyny. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosło 75 %.

 

Wykonawca miał czas na zakończenie prac do 30 lipca. - W środę odbiór. Zostały jeszcze drobiazgi do zrobienia, jak np. montaż znaków czy barierek przy nowo pobudowanym budynku. Ta część jest udostępniona dla ruchu, ale nie można, jak to niektórzy robią, przejeżdżać za budynkiem po starej części targowiska i wyjeżdżać na Angowicką - opisuje dyrektor Wydziału Budowlano-Inwestycyjnego Jacek Domozych. Po środowym odbiorze z wizytą musi pojawić się jeszcze powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Jak szacuje dyrektor Domozych, targowisko powinno być uruchomione po 15 sierpnia, choć ze względu na przypadające wtedy święto, jako bezpieczną datę podaje 20 sierpnia. - Najpóźniej targowisko powinno ruszyć we wtorek 20, ale może udać się szybciej. Jesteśmy w stałym kontakcie z targującymi, których będziemy informować - mówi.

W przetargu na przebudowę targowiska przy ul. Angowickiej zapisano - I etap. - Drugim będzie pobudowanie drugiej wiaty w miejscu starej, tak żeby tworzyło to jedną całość, ale tylko pod warunkiem pozyskania środków. Sami z własnych środków nie będziemy tego realizowali - zapowiada urzędnik.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl