Strona główna

Graffiti połączy nowe ze starym

Graffiti połączy nowe ze starym

2013-08-13 12:15:41  |  Tekst i fot. (aw)

Dokładnie za tydzień targowisko przy ulicy Angowickiej w całości zostanie udostępnione prowadzącym tam działalność gospodarczą. Zanim jednak to nastąpi firma wykonująca inwestycję musi dokonać poprawek. Pomóc jej w tym częściowo mogą grafficiarze.

Ecozet z Kościerzyny w terminie wywiązał się z inwestycji, która obejmowała wybudowanie nowego zadaszenia i położenie nawierzchni. - Poprawki wymaga chodnik, który jest troszeczkę źle położony. Słupy, na których jest konstrukcja żelbetonowa powinny być pomalowane – poinformował burmistrz Arseniusz Finster.

Jak się okazuje betonowe słupy nie wszystkim się podobają i wywołują mieszane uczucia, które mogą okazać się dosłownie owocne dla miłośników graffiti. - Słupy wzbudzają dyskusję. Nowe ze starym się kłóci. Nowe jest bardzo futurystyczne, to stare to jest taka wiata. Pan dyrektor Jacek Domozych zaproponował, by je udostępnić osobom ze środowiska graffiti. Artyści mieliby je pomalować w owoce czy warzywa – powiedział burmistrz.

Czy garafficiarzom tematyka owocowo – warzywna przypadnie do gustu okaże się wkrótce. - Zainteresowani pomysłem mogą zgłaszać się bezpośrednio do mnie. Oczywiście dostarczymy środki potrzebne do wykonania malunków – zachęcał włodarz.

 

 

 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl