Strona główna

Do sześciu razy sztuka?

Do sześciu razy sztuka?

2019-05-31 15:43:06  |  Agata Wiśniewska

 

W ratuszu czekają na uzupełnienie dokumentacji przez firmę Marbruk, która złożyła najkorzystniejsza ofertę w przetargu na przebudowę targowiska przy ul. Angowickiej. - Ćwiczyłem ten przetarg sześc razy – przyznaje burmistrz Arseniusz Finster.


- To był szósty przetarg i w tym szóstym przetargu jedna firma odpadła, a dwie dodatkowe weszły, czyli były aż cztery oferty. Coś drgnęło na rynku usług budowlanych i to jest korzystne – mówi burmistrz Chojnic. Kosztorys ratusza na przebudowę targowiska przy ul. Angowickiej opiewa na sumę 1,1 mln zł. Najkorzystniejsza oferta, złożona przez charzykowski Marbruk to 1,34 mln zł. O wykonanie zadania ubiegają się jeszcze AMAR Tadeusza Rudnika z Lichnów – 1,43 mln zł, konsorcjum firm R-BUD i  P.H.U Termowent Service – 1,43 mln zł a także UNION INVEST SP. z o.o. z Lipusza – 1,37 mln zł.

- Podjąłem decyzję o rozstrzygnięciu przetargu. Jeśli dokumenty będą właściwe to postępowanie wygra Marbruk. Musimy dołożyć do tego zadania 160 tys. zł – informuje Arseniusz Finster.

Inwestycja przy ul. Angowickiej ma zostać wykonana do końca roku, obejmuje: zdjęcie wiaty stalowo-drewnianej, budowę nowego obiektu żelbetowego nawiązującego do zmodernizowanej wcześniej części rynku, kanalizację deszczową i wymianę całej nawierzchni.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl