Strona główna

Ponad milion na targowisko przy Angowickiej

Ponad milion na targowisko przy Angowickiej

2018-01-08 15:11:11  |  Monika Szymecka

Zniknie stare zadaszenie. Ratusz na drugi etap przebudowy otrzymał 600 tys. zł dofinansowania. Inwestycja rozpocznie się w tym roku i potrwa do przyszłego. Mimo budowy handel  przy Angowickiej ma trwać nieprzerwanie.


Latem 2013 roku zakończyła się budowa wiaty dla handlujących od strony Parkowej. Był to pierwszy etap przebudowy targowiska. Po kilku latach przyszedł czas na większą część ryneczku. Będzie nowa nawierzchnia i dach stylem nawiązujący do nowszej konstrukcji.

- Ostatnim elementem tego zadania jest budowa instalacji fotowoltaicznej, która będzie służyła zaspokojeniu potrzeb energetycznych dla nowego oświetlenia ledowego, które zostanie tam również zainstalowane - informuje Tomasz Kamiński, dyrektor wydziału programów rozwojowych w ratuszu. Urzędnicy podobnie jak za pierwszym razem, sięgneli po środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Link do Mp3 (- Ostatnim elementem tego zadania...)

Kryteria w tym wypadku spełnia tylko jedno z dwóch chojnickich targowisk.

- Mogło się ubiegać o dofinansowanie takie targowisko, które w jak największym stopniu spełnia możliwości udodstępnienia powierzchni handlowej dla rolników i produktów rolno-spożywczych. Czego w takim stopniu, jak przy ul. Angowickiej, na ulicy Młodzieżowej jednak niestety nie ma - wyjaśnia Kamiński.

Link do Mp3 (- Mogło się ubiegać o dofinansowanie...)

Przebudowa ma kosztować ok. 1,1 mln zł, z czego ok. 600 tys. zł to zewnętrzna dotacja.            - Planujemy rozpoczęcie realizacji jeszcze w tym roku, a zakończenie mniej więcej na połowę roku przyszłego - informuje urzędnik i od razu uprzedza: - Ludzie, którzy tam sprzedają swoje produkty, będą po prostu musieli przenieść się w inne miejsce na czas budowy. Jakoś trzeba będzie sobie z tym poradzić.

W 2012 i 2013 roku, kiedy część targowiska była placem budowy, stragany stały nawet wzdłuż ul. Parkowej i na pobliskim parkingu, a urzędnicy na trzy dni targowe wprowadzili zmianę organizacji ruchu.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl