Strona główna

Promocja książki Antoniego Ciemińskiego

Promocja książki Antoniego Ciemińskiego

2012-11-15 10:52:33  |  UM Brusy

10 listopada br. w świetlicy wiejskiej w Hucie odbyła się promocja książki Antoniego Ciemińskiego pt. „Nad Niechwaszczą i Parzenicą. Przeszłość i teraźniejszość wsi Huta, Broda, Chłopowy i Rudziny”. Sześć lat pracy autora zaowocowało obszerną monografią prezentującą przeszłość i teraźniejszość wsi Huta, Rudziny, Chłopowy i Broda.

Wszystkich zgromadzonych gości przywitała pani sołtys Małgorzata Warnke. Zaraz po niej wystąpił Zbigniew Gierszewski z Zaborskiego Towarzystwa Naukowego w Brusach, autor dodatku turystycznego do książki Antoniego Ciemińskiego, który przedstawił wykład z prezentacją poświęconą walorom przyrodniczym i kulturowym sołectwa Huta, podkreślając znaczenie książki dla lokalnej społeczności. Następnie sam autor mówił o swojej pracy nad książką oraz współpracy z licznymi osobami, dzięki którym powstała monografia bogata faktograficznie, z licznymi fotografiami ukazującymi minione pokolenia. Ostatnim punktem części oficjalnej były życzenia od gości i przyjaciół zakończone odśpiewaniem „Sto lat” dla autora.

Na sobotnie spotkanie przybyli m.in. Burmistrz Brus Witold Ossowski, Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, Radni Rady Miejskiej w Brusach, Sołtysi, Proboszczowie Parafii Kosobudy i Osowo oraz osoby zainteresowane historią regionu, a także członkowie rodów gospodarskich opisanych w książce.

Wydanie książki zostało sfinansowane przez Gminę Brusy w wys. 8,5 tys. zł w ramach Otwartego konkursu ofert na realizację zadań zleconych w 2012r. oraz ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Lokalny program ekologiczny Ziemia Zaborska słoneczna i czysta”.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl