Strona główna

Promocja książki 'Chojnice 1939'

Promocja książki 'Chojnice 1939'

2014-08-22 14:02:50  |  Marcin Wałdoch

Autorzy książki pt. "Chojnice 1939" zapraszają na przedpremierową promocję tej pozycji wydawniczej, i spotkanie z autorami, które odbędzie się w Centrum Edukacyjno Wdrożeniowym (CEW) w Chojnicach przy ulicy Piłsudskiego 30 a, w dniu 1 września (poniedziałek) o godzinie 17. Aktualizacja (27.08) - promocja przełożona na godz. 18:30.


Książka ta stanowi pierwszą monografię wybuchu II wojny światowej w Chojnicach i przebiegu walk polsko - niemieckich na ziemi chojnickiej we wrześniu 1939 r. Tytuł ten został wydany przez Wydawnictwo Bellona w Warszawie. Sprzedaż książki prowadzona będzie na ogólnopolskim rynku. Książka napisana została przez dwóch chojniczan: Andrzeja Lorbieckiego i Marcina Wałdocha.

Ogólnopolską premierę książki wyznaczono na 4 września 2014 r., ale już 1 września będzie ona dostępna w Chojnicach! Książkę będzie można nabyć podczas spotkania w cenie 26 zł.

O książce wydawca pisze w następujących słowach:
Publikacja ukazuje się w 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Przedstawia mało znaną, choć dramatyczną bitwę kampanii wrześniowej 1939 roku. Została stoczona w tzw. korytarzu pomorskim. Mimo zaciekłej obrony wojsk polskich Niemcy przebili front, otoczyli część polskiego zgrupowania, resztę zmusili do odwrotu i zyskali połączenie lądowe z Prusami Wschodnimi, co pozwoliło im wzmocnić stacjonujące tam siły i zagroziło od północy słabnącej polskiej obronie.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl