Strona główna

Rowerem przez rondo do przedszkola

Rowerem przez rondo do przedszkola

2012-05-29 13:42:39  |  ch24

Głównym tematem kolejnego wydania Bez Montażu był finiszujący konkurs na nowego właściciela niepublicznego przedszkola nr 9 przy ul. Młodzieżowej.

 

W redakcji portalu nasi goście ocenili jego przebieg, dzielili się wrażeniami z pracy w komisji konkursowej. Właśnie jednym z nich był Bartosz Bluma, jej członek, zarazem miejski radny z Prawa i Sprawiedliwości. Ponadto zaprosiliśmy Arseniusza Finstera, burmistrza miasta, oraz Jacka Studzińskiego, przewodniczący Stowarzyszenia Projekt Chojnicka Samorządność. Tematy do dyskusji przygotował Jerzy Erdman. Trwała około 50 minut.

Link do YouTube

Link do Mp3 (Pełen zapis dyskusji w Bez Montażu z 28.05.2012)

Dyskusja rozpoczęła się od wątku przedszkolnego. Pierwsze pytanie adresowane było do burmistrza, a dotyczyło jego decyzji w sprawie wyniku przetargu z ubiegłego piątku 25 maja. Uczestnicy umówili się, że jesienią bieżącego roku omówią pierwszy okres funkcjonowania nowego podmiotu, który będzie prowadził przedszkole.

Link do Mp3 (O konkursie przedszkolnym)

Nie brakowało w ostatnim czasie wydarzeń związanych z rowerami i jego użytkownikami, więc nie mogło tego tematu nie być w Bez Montażu. Nasi goście odpowiedzieli na pytanie, czy rowerzyści w naszym mieście i regionie mają już dostateczny komfort w korzystaniu ze swych pojazdów. Arseniusz Finster wyjaśniał, kiedy powstaną następne odcinki ścieżek rowerowych.

Link do Mp3 (O ścieżkach rowerowych)

W ostatniej części burmistrz uzasadniał swoją koncepcję innego, niż planowany aktualnie, dojazdu do przyszłej galerii handlowej w Pawłówku. Pytaliśmy naszych gości, czy pomysł, aby zamiast ronda powstały dwa zjazdy z obwodnicy i wiadukt nad nią, nie jest spóźniony.

Link do Mp3 (O koncepcji A.Finstera ws. dojazdu do galerii w Pawłówku)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl