Strona główna

Przedszkolny konkurs zakończony

Przedszkolny konkurs zakończony

2012-02-14 13:08:58  |  tekst je, fot. ms

Jest to artykuł tygodnia, który wraz z komentarzami zostanie opublikowany w Bezpłatnym informatorze Chojnice24.

W poniedziałek (13.02) około 18.00 zakończyła pracę specjalna komisja, mająca za zadanie wyłonienie grupy wnioskodawców, którzy będą mogli prowadzić jako niepubliczne, przedszkole nr 9 przy ul. Młodzieżowej.

Ostatecznie komisja liczyła 11 członków. Decyzją Zarządu Okręgu Chojnice Związku Nauczycielstwa Polskiego wycofana została przedstawicielka tej organizacji - prezes oddziału Elżbieta Zielińska. - Jesteśmy przeciwni prywatyzacji tego przedszkola, dlatego zdecydowaliśmy o niebraniu udziału w pracach tej komisji – przekazała nam Elżbieta Zielińska.

Warunki formalne konkursu spełnili wszyscy oferenci. Wymaganą ilość punktów, czyli co najmniej sześć na jedenaście możliwych, uzyskały tylko lokalne podmioty: Adrian Kniter, Magdalena i Jacek Sołtysińscy oraz Akademia Przedszkolaka „Smyk” Magdalena Paterek. Zapytaliśmy członka Komisji Bartosza Blumę o kulisy przebiegu jej prac. – Po sprawdzeniu ofert dokładnie odpytaliśmy wnioskodawców o szczegóły ich planu prowadzenia przedszkola. Najwięcej pytań dotyczyło oddziałów integracyjnych. Prawdopodobnie odpowiedzi na ten temat mogły być powodem takiego właśnie wyniku głosowania.

Link do Mp3 (A. Finster o procesie przekształcenia PS9 i konsultacji projektu uchwały RM)

Projekt uchwały o likwidacji przedszkola ma znaleźć się w porządku obrad sesji, która odbędzie się w drugiej połowie marca. - Początkowo planowaliśmy, że radni będą ją głosować na sesji w dniu 20 lutego, ale to wymagałoby dobrej woli związków zawodowych. Mają one 30 dni na jej zaopiniowanie. Wierzę w to, że Solidarność, która współpracowała w komisji, zdążyłaby do poniedziałku ją wydać. Są jednak obawy, że ZNP te 30 dni chciałby wyczekać – wyjaśnił nam burmistrz Arseniusz Finster. Na nasze pytanie, czy da do konsultacji projekt uchwały takim organizacjom pozarządowym, jak Arcana Historii, czy Wspólna Ziemia, które we wrześniu 2011 protestowały przeciwko planom ratusza, nie otrzymaliśmy ze strony Arseniusza Finstera jednoznacznej odpowiedzi.

Po podjęciu uchwały o likwidacji przedszkola, najpóźniej do końca maja ma zostać przeprowadzony przetarg na zbycie nieruchomości przy ul. Młodzieżowej. Wezmą w nim udział tylko ci oferenci, którzy uzyskali akceptację komisji. Ten z nich, który da w nim najwięcej, będzie od 1 września 2012 właścicielem przedszkola nr 9.

 

Ważny komunikat!

Redakcja zastrzega sobie możliwość wyboru komentarzy, które zostaną wydrukowane wraz z artykułem w Bezpłatnym informatorze Chojnice24 (wyd. z 23.02.2012 r.). Wybierzemy spośród najciekawszych, najwyżej ocenianych przez Czytelników oraz komentarzy autorstwa zalogowanych użytkowników. Komentujący jednocześnie wyrażają zgodę na ich publikację w wydaniu papierowym.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl