Strona główna

'Dobrze segreguję'. Konkurs z okazji Dnia Ziemi

'Dobrze segreguję'. Konkurs z okazji Dnia Ziemi

2021-04-20 13:25:12  |  oprac. (aw) , fot. pexels.com

Do wspólnej zabawy zapraszają Stowarzyszenie "Charzy..." i Chojnicki Alarm dla Klimatu. Zadanie konkursowe polega na przyporządkowaniu ponad 100 różnych odpadów do jednego z pięciu pojemników.

22 kwietnia (czwartek) będziemy obchodzić Dzień Ziemi. Dbać o naszą planetę możemy na różne sposoby, jednym z nich jest segregowanie odpadów, co wcale nie jest takie łatwe. Dlatego też Stowarzyszenie "Charzy..." i Chojnicki Alarm dla Klimatu zapraszają do udziału w konkursie poświęconym właśnie tej tematyce. Sprawdzić może się każdy, bez względu na wiek!

- Zależy nam bardzo na tym, aby nauczyć mieszkańców powiatu i nie tylko prawidłowej segregacji odpadów. Zwłaszcza, że od początku roku we wszystkich gminach obowiązują te same standardy oraz pięć pojemników na odpady. Niestety wiemy też, że miasto Chojnice ma w tym zakresie znaczne opóźnienia. Tym niemniej nasz konkurs powinien przygotować mieszkańców, do takich działań, aby przyroda cierpiała w jak najmniejszym stopniu - mówi Bożena Stępień, reprezentująca obie organizacje.
Kartę konkursową  z ponad 100 różnymi odpadkami do segregowania znajdziecie tutaj. Wypełniony druk należy zamieścić na stronie fb Chojnickiego Alarmu dla Klimatu bądź Stowarzyszenie "Charzy..." . Wykonanie zadanie można tez przesłać na adres stowarzyszenie.charzy@wp.pl.

 

- Wiemy, że zadanie nie jest łatwe, ale takie niestety produkujemy odpady. Prawidłowe odpowiedzi były konsultowane z ZZO Nowy Dwór. Opublikujemy je w piątek 23 kwietnia po godz. 15:00 - mówi Bożena Stępień.

Uczestnicy konkursu mogą nadsyłać odpowiedzi do 22 kwietnia do godz. 22:00.

 

Organizatorzy konkursu przygotowali nagrody dla osób, które najlepiej poradzą sobie z zadaniem.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl