Zagrali z Widzewem

2012-01-21 18:04:32  |  Ł.R.

Po środowym bezbramkowym sparingu z GKS-em Bełchatów, drużyna Chojniczanki Chojnice przygotowując się do rundy wiosennej rozegrała dzisiaj (21.01) towarzyskie spotkanie z Widzewem Łódź.

W obecnym sezonie Widzewiacy z 25. punktami zajmują siódmą pozycję w Ekstraklasie. Te dwa zespoły miały już możliwość grania ze sobą. Jest to ich trzecie ,,towarzyskie" starcie. Dwa mecze wygrał Widzew. W Gdyni padł wynik 5:3, a w Chojnicach podczas meczu z okazji obchodów 80-lecia klubu, żółto-biało-czerwoni przegrali 3:1.

Już w szóstej minute to goście z Chojnic cieszyli się z prowadzenia. Gola otwierającego wynik meczu zdobył Kacper Tatara po asyście Marcina Trojanowskiego. Jednak do przerwy zespół Radosława Mroczkowskiego przyśpieszył nieco wrzucając drugi bieg i za sprawą Mindaugasa Panki i Krzysztof Ostrowskiego, Michał Kołba dwukrotnie wyjmował piłkę z własnej bramki.  Żółto-biało-czerwoni mieli dogodne sytuacje do strzelenia wyrównującego gola, jednak ani Kacper Tatara, ani Marcin Trojanowski, który był w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem gospodarzy, nie potrafili ulokować piłki w siatce.

W drugiej połowie zespół Chojniczanki od 50. minuty grał z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartkę za uderzenie ,,Trojana" ujrzał Hachem Abbes. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Parzy, który dobił piłkę po strzale Szymona Kaźmierowskiego.Kilka sekund później było już 3:2 dla Chojniczanki. Trzeciego gola dla naszego zespołu strzelił Szymon Kaźmierowski. Niespełna trzy minuty później bramkę wyrównującą stan meczu zdobył Piotr Grzelczak. Wcześniej obaj szkoleniowcy umówili się, że pierwsza połowa potrwa 60 minut, a druga 45. Ostatecznie Chojniczanka zremisowała z Widzewem Łódź 3:3.

WIDZEW ŁÓDŹ - CHOJNICZANKA CHOJNICE 3:3

Panka 31'         Tatara 6' , Parzy 59' , Kaźmierowski 60'                                                          Ostrowski 36'                                                                                                                        Grzelak 63'

Chojniczanka: Kołba (46' Jesionkowski, 72' Melon) - Gogol (61' Posmyk), Sierant (61' Steinke), Gierga (61' Kaśnikowski), Lenart - Trojanowski (61'Juchacz), Szczepan, Atanacković (53'  Parzy), Iwanicki (61' Wasikowski) - Tatara, Kaźmierowski.