Porażka w Legnicy. Posmyk stracił przytomność!

2012-04-14 22:00:00  |  Ł.R.

Nie udał się debiut nowemu szkoleniowcowi Chojniczanki Chojnice, Mirosławowi Hajdo. W XXV kolejce II ligi, Chojniczanka Chojnice przegrała na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:0.

W pierwszej połowie bliżsi zdobycia gola byli gospodarze. Już na początku spotkania nie udało się złapać na spalonym napastnika Miedzi, przez co mogliśmy stracić gola.  Z przebiegu pierwszej połowy lepsze wrażenie pozostawili po sobie piłkarze Bogusława Baniaka. Gospodarze dążyli do zdobycia prowadzenia, jednak kibice ,,Miedzianki" w pierwszych 45. minutach gola się nie doczekali.

Na drugą część spotkania nasi piłkarze wybiegli w tym samym składzie. Od samego początku obraz gry uległ nieco zmianie. Piłkarze żółto-biało-czerwonych coraz śmielej zaczęli atakować. Doskonałą okazję do zdobycia gola miał Tomasz Parzy, jednak gola nie było. W 54. minucie mogliśmy prowadzić 1:0. Piłkę do własnej bramki po rzucie wolnym do bramki skierował obrońca gospodarzy, ale piłka przeszła koło słupka.

Kolejne minuty to ponownie przewaga Miedzi Legnica, jednak nie przyniosła ona efektu bramkowego. W 74. groźny strzał z 16. metrów oddał Atanacković, piłka minęła jednak bramkę strzeżoną przez Bledzewskiego. W odpowiedzi, w 79. minucie piłkarze Miedzi próbowali zaskoczyć Krakowiaka, który w fantastycznym stylu obronił strzał głową z bliskiej odległości.

Bramka na wagę trzech punktów wpadła w 87. minucie meczu. Po faulu na Jakubie Grzegorzewskim, arbiter podyktował rzut karny. Sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i myląc naszego bramkarza, dał prowadzenie swojemu zespołowi. Jak się później okazało, była to jedyna bramka w meczu.

W samej końcówce meczu, walczący w powietrzu o piłkę, Paweł Posmyk, najpierw uderzył w głowę rywala i upadając już na murawę, ponownie uderzył  głową w ziemię, po czym stracił przytomność. Został odwieziony do szpitala.

Na zdjęciu: Paweł Posmyk

Jak podaje oficjalna strona klubu: Paweł jest świadomy, odzyskał przytomność, a lekarze robią mu badania. Niewykluczone, że nasz zawodnik zostanie na noc w szpitalu, wszystko zależy od stanu jego zdrowia.

W następnym spotkaniu żółto-biało-czerwoni zagrają na stadionie przy Mickiewicza z Jarotą Jarocin w środę 18.04. Początek spotkania o godzinie 17:00.

MIEDŹ LEGNICA - CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:0 (0:0)

Chojniczanka: Krakowiak - Gogol (60' Wasikowski), Sierant, Hajduczek, Bednarek - Trojanowski(72' Kaśnikowski) , Parzy, Atanacković, Posmyk - Pieczara, Tatara (65' Kaźmierowski).