Przegrali wygrany mecz

2011-11-06 23:28:16  |  tekst i fot: Ł.R.

Dzisiaj (6.11) w meczu VII kolejki Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu, Red Devils Chojnice przegrało z Gattą Active Zdunką Wolą 3:5.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego, nastąpiło przekazanie opaski kapitana, powracającemu z misji wojskowej w Afganistanie, bramkarzowi Czerwonych Diabłów, Jackowi Burglinowi. Spotkanie to miało dwa oblicza. W pierwszej połowie tempo gry dyktowali zawodnicy Artura Chrzonowskiego, którym trzykrotnie udało się pokonać bramkarza gości. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Łukasz Sobański. Kolejne dwa trafienia były autorstwem Valeriego Karatsuby i Mariusza Kaźmierczaka. Szczególnie druga bramka zdobyta przez Ukraińca była pięknej urody. Zawodnik Czerwonych Diabłów "po profesorsku", podcinając piłkę przelobował bramkarza Gatty. Będący nieco w cieniu goście, w pierwszej odsłonie meczu zdołali tylko raz pokonać debiutującego po dłuższej przerwie Jacka Burglina.

W drugiej połowie po męskiej rozmowie w szatni, drugi oddech złapali zawodnicy Gatty. Goście od 12. minuty postanowili wycofać bramkarza. Przewaga jednego zawodnika w polu szybko dała oczekiwane rezultaty w postaci dwóch goli wyrównujących stan meczu na 3:3. Można było zauważyć, że bramka dająca remis, podcięła skrzydła naszym zawodnikom, którzy nie spodziewali się takiego obrotu sprawy. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, szczególnie tych, w których goście grający w przewadze jednego zawodnika tracili piłkę, a nasz zespół nie potrafił ulokować piłki w pustej bramce. W rezultacie przegraliśmy wygrany mecz 3:5. Drużynie przyjezdnej przez całe spotkanie dopingowało kilkudziesięciu kibiców ze Zduńskiej Woli. Co prawda kilku kibiców Czerwonych Diabłów z nowym bębnem próbowało poderwać chojnicką publiczność, ale próba ta okazała się totalnym fiaskiem. Po siedmiu rozegranych spotkaniach z sześcioma punktami na koncie zajmujemy słabe 10. miejsce w tabeli. 19 listopada w Toruniu czekać będzie na nas miejscowy Marwit.