Strona główna

Rozmowa z nowymi piłkarzami Red Devils Chojnice

Rozmowa z nowymi piłkarzami Red Devils Chojnice

2012-08-11 19:00:00  |  Rozmawiał Łukasz Ryl

Przedstawiamy Państwu rozmowę z trzema świeżo pozyskanymi piłkarzami Red Devils Chojnice, Dariuszem Pieczyńskmi, Łukaszem Pieczyńskim i Łukaszem Błaszczykiem.

CH24: Jak przebiegają przygotowania do sezonu? Czy różnią się one od tych w Akademii?

Darek Pieczyński: Każdy okres przygotowawczy, to ciężki czas dla zawodnika. Zarówno w Akademii, jak i w Red Devils, było wiele treningów o podobnej skali trudności. Wierzę, że ciężko przepracowany mikrocykl treningowy przyniesie efekty w najbliższym czasie. 

CH24: Spędziliście kilka dni z trenerem Olegiem Zozulyą. Co możecie powiedzieć o jego warsztacie trenerskim?

Łukasz Pieczyński: Nasz trener, jako zawodnik, spędził wiele lat na parkietach futsalowych. Swoim doświadczeniem stara się dzielić z nami podczas treningów oraz rozmów indywidualnych. 

CH24: W Pniewach graliście o najwyższe laury, o europejskie Puchary. Czy łatwo będzie się Wam przestawić na grę w Red Devils Chojnice? W końcu to zespół, który w ostatnim sezonie bronił się przed spadkiem do I ligi.

Darek Pieczyński: Do swoich występów na ekstarklasowych boiskach staram się podchodzić profesjonalnie. Nie ważne, czy gra się w UEFA Cup, czy w meczu ligowym. Zawsze należy walczyć o jak najwyższe cele. I tym razem tak będzie. Włożymy sto procent zaangażowania w każde kolejne spotkanie futslaowe.

CH24: Jacek Burglin od zawsze był numerem jeden w bramce Red Devils. Jego zmiennicy rzadko stawali między słupkami. Twoja osoba na pewno wzmocni rywalizację w bramce Red Devils. Co sądzisz o umiejętnościach swojego konkurenta w bramce?

Łukasz Błaszczyk: Jacek to doświadczony bramkarz. Każdy klub powinien mieć w swoich szeregach dwóch dobrych bramkarzy. Wierzę, że podniosę poziom rywalizacji na tej pozycji i będzie miało to pozytywny wpływ na naszą drużynę.

CH24: Trzy tytuły Mistrzów Polski, gra w reprezentacji Polski, oraz w Europejskich Pucharach, to spore atuty w Waszym piłkarskim CV. Dzięki takim wzmocnieniom na pewno poprzeczka zostanie podniesiona znacznie wyżej. Czy zadowoli Was inne miejsc niż tytuł Mistrza Polski?

Łukasz Pieczyński: Przychodząc tu zdawaliśmy sobie sprawę, że walka o miejsca medalowe będzie bardzo trudna. Niemniej jednak będziemy walczyć w każdym meczu o trzy punkty, tak by miejsce na koniec sezonu było jak najlepsze.

CH24: Jaka jest atmosfera w szatni? Jak wg Was klub z Chojnic wygląda organizacyjnie, porównując go z poprzednią strukturą Akademii Pniewy?

Łukasz Błaszczyk: Od pierwszego treningu czujemy się tu bardzo dobrze. Jest przyjazna atmosfera. Każdy stara się nam od samego początku pomóc w sprawach organizacyjnych w klubie. Szczególnie pan Marcin Synoradzki zadbał, by podczas obozu przygotowawczego niczego nam nie zabrakło. Na każdym treningu pojawia się ktoś z działaczy klubu i prowadzi z nami rozmowy na bieżące tematy. Widać duże zainteresowanie dobrem klubu i przygotowaniami do sezonu. 

CH24: Co zadecydowało, że spośród innych ofert wybraliście Chojnice?

Łukasz Pieczyński: Po rozwiązaniu klubu Akademii Futsal Club Pniewy pierwszymi, którzy zgłosili się do mnie, byli działacze z Chojnic. Ich konkretna oferta oraz dobre podejście zdecydowało o moim zainteresowaniu się klubem.

CH24: Czy udało Wam się pospacerować po Chojnicach? Jakie pierwsze wrażenia?

Darek Pieczyński: W wolnym czasie pomiędzy treningami mieliśmy okazję trochę pospacerować po mieście. Jest to bardzo ładnie utrzymane miasto z wieloma ciekawymi miejscami. Szczególnie rynek wygląda bardzo okazale.

CH24: Pomimo trzech kolejnych tytułów Mistrza Polski klubowi nie udało się zdobyć pieniędzy koniecznych do dalszego funkcjonowania, przez co Akademia wycofała się z rozgrywek. Czy nie uważacie, że futsal w naszym kraju nie ma siły przebicia? Trzy tytuły Mistrza Polski nie przyciągnęły sponsorów do finansowania klubu. Jakie są kulisy
wycofania się z rozgrywek? Jak wspominacie ten czas?

Darek Pieczyński: W Akademii stawialiśmy pierwsze kroki futsalowe. To naturalne, że będziemy bardzo mile wspominać te wszystkie lata spędzone w tym klubie. Teraz nadszedł nowy czas dla nas i musimy się skupić na jak najlepszym przygotowaniu do sezonu. Wierzę, że mimo tych trudności jakie przeżywa polski futsal, ta dyscyplina ma przed sobą przyszłość.

CH24: Czy chcielibyście dodać coś na koniec naszej rozmowy?

Wierzymy, że nasza gra w drużynie Red Devils  Chojnice przyniesie klubowi oraz kibicom wiele radości i futsalowych zwycięstw.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl