Derby Pomorza dla Czerwonych Diabłów. Video

2012-09-24 08:09:00  |  Ł.R.

W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością Czerwone Diabły rozgromiły zespół z Gdańska, AZS US Gdańsk, aż 7:1, stawiający pierwsze kroki w Ekstraklasie Polskiej Ligi Futsalu.

Oczekiwania chojnickich kibiców przed tym spotkaniem były ogromne. Drużyna Red Devils wzmocniona piłkarzami z byłego już mistrza Polski, Akademii FC Pniewy, pokazała jak wielka jest różnica pomiędzy grą w Ekstraklasie a I ligą. Beniaminek z Gdańska szybko został sprowadzony do parteru, bo już w 13. minucie przegrywał spotkanie 3:0 po dwóch bramkach Iwanova oraz jednej Sobańskiego. A wynik do przerwy mógł być znacznie wyższy. Z bardzo dobrej strony pokazał się również stojący miedzy słupkami Łukasz Błaszczak, który popisał się kilkoma ładnymi interwencjami.

Link do YouTube

Po przerwie zespół Olega Zozuyli nie zwalniał tempa, pokazując ponownie, że wysokie prowadzenie nie jest przypadkowe. Ponownie do bramki rywala po efektownych akcjach trafiali:  Mączkowski, Pieczyński, Iwanow i Kriezel. Honorowego gola dla gdańszczan zdobył Łukasz Olszewski.

Nasz zespół pokazał, że drzemie w nim ogromny potencjał. Był kolektyw, była dobra gra w obronie, a i skuteczność stała wczoraj (23.09) na wysokim poziomie. Dwa mecze, sześć punktów, jedenaście bramek strzelonych i tylko dwie stracone pozwoliły zespołowi Czerwonych Diabłów zająć po dwóch kolejkach drugie miejsce w tabeli.

RED DEVILS CHOJNICE – AZS UG GDAŃSK 7:1 (3:0)

Red Devils Chojnice: Błaszczyk, Niemier, Burglin - Ivanov, Kolesnik, Brzószczyk, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński - Sobański, Mączkowski, Kriezel, Kaźmierczak - Sundeev, Solecki.