Strona główna

Jacek Kowalik - biografia

Jacek Kowalik - biografia

2011-09-19 11:25:55  | 

Nauczyciel, ekonomista. Zastępca Burmistrza miasta Chojnice i radny Rady Powiatu w latach 1998-2001. Poseł na Sejm IV kadencji (2001 - 2005) oraz VI kadencji (od 19.05.2010 r.).

Objął mandat posła po tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej posłance Izabeli Jarudze - Nowackiej.  Członek Komisji Sejmowej: do spraw Unii Europejskiej, Finansów Publicznych, Sprawiedliwości i Praw Człowieka; Edukacji, Nauki i Młodzieży. Członek Parlamentarnego Zespołu d/s polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, członek Zgromadzenia Parlamentarnego Państw Morza Bałtyckiego. Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Gdańsku, przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Chojnicach.

- Urodziłem się 24 VII 1961 na Kaszubach w miejscowości Swornegacie (woj. pomorskie). Jestem żonaty, mam dwoje dzieci. Od zawsze związany jestem z działalnością społeczną - samorząd szkolny, ZHP, LZS, ZSMP. Jestem nauczycielem i wykładowcą przedmiotów ekonomicznych. Byłem etatowym pracownikiem ruchu młodzieżowego – ZSMP, partyjnego - PZPR. Tworzyłem SLD na Pomorzu i w  powiecie chojnickim. Poglądów politycznych nie zmieniłem, tak jak i partii. W parlamencie zajmuję się sprawami dotyczącymi Unii Europejskiej i sprawami Pomorza, jako członek Parlamentarnego Zgromadzenia Państw Morza Bałtyckiego.

Jacek Kowalik

Link do YouTube

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl