Strona główna

Dorota Arciszewska-Mielewczyk - biografia

Dorota Arciszewska-Mielewczyk - biografia

2011-09-19 12:08:55  | 

Biografia Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk, kandydatki Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu RP z okręgu gdyńsko-słupskiego.

Urodziłam się 16 lutego 1968 r. w Gdyni. W 1992 r. ukończyłam studia na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego, a w 1994 r. - na Wydziale Administracyjnym Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. W latach 1995-1996 pracowałam w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni.

Jestem jednym z fundatorów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Kartuzach (obecnie gimnazjum i liceum), gdzie od 1998 r. pełnię społecznie funkcję dyrektora. W 2003 r. zainicjowałam powstanie Powiernictwa Polskiego, którego jestem prezesem. Jestem również członkiem honorowym Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych oraz członkiem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Od lipca 2007 jestem członkiem Rady Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie.

W 1990 r. wstąpiłam do Konfederacji Polski Niepodległej. W latach 2000-2004 należałam do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, gdzie pełniłam funkcję prezesa Zarządu Województwa Pomorskiego. Należę do Prawa i Sprawiedliwości.

W Sejmie III i IV kadencji byłam członkiem Komisji Integracji Europejskiej, Komisji Transportu i Łączności, Komisji Infrastruktury oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W Senacie VI kadencji byłam sekretarzem Senatu, zastępcą przewodniczącego Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, członkiem Komisji Gospodarki Narodowej, przewodniczyłam też Delegacji Sejmu i Senatu RP na Konferencję Parlamentarną Morza Bałtyckiego. Jestem Senatorem XII kadencji Senatu RP. Jestem zastępcą przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych, pracuję również w Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą,

Mam męża Krzysztofa i dwójkę wspaniałych dzieci!

Link do YouTube

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl