Strona główna

Jacek Kowalik - Sejm za uchylonymi drzwiami

Jacek Kowalik - Sejm za uchylonymi drzwiami

2011-09-19 12:24:07  |  Jacek Kowalik

Ostatnie „100” posiedzenie Sejmu VI kadencji jest w dniach 15-16 września. Ruch, zgiełk, ożywienie w kuluarach i na korytarzach sejmowych.

Wzmożony ruch wycieczkowy. Kolejną wycieczkę z mojej rodzinnej szkoły w Swornegaciach będę przyjmował w tygodniu po wyborach. Niby ważne posiedzenie, ale raczej przełomowych ustaw nie będziemy głosować. Czekam na debatę w sprawie obywatelskiego projektu ustawy o zachowaniu przez Państwo Polskie większościowego pakietu akcji Grupy Lotos SA.

W oczekiwaniu przysłuchuję się informacji na temat równouprawnienia i przeciwdziałania dyskryminacji płci, którą przedkłada pani Minister Elżbieta Radziszewska. Nie planowałem udziału w tej debacie, ale Pani Minister opisując literaturę o kobietach, sprowokowała mnie. Zadałem kilka pytań i to były moje ostatnie wystąpienia z mównicy sejmowej w tej kadencji.

Dalej toczy się debata nad sprawozdaniem komisji śledczej Posła Andrzeja Czumy w sprawie rzekomych nacisków. Wieczór kończy się na grillu u kolegów z PSL-u. Po nim mamy ostatnie uroczyste spotkanie posłów naszego Klubu. Każda i każdy z nas otrzymuje od Przewodniczącego Grzegorza Napieralskiego zestaw długopisów Sheaffera. Ci posłowie, którzy nie kandydują w kolejnych wyborach (Martyniuk, Gołębiewski, Kruszewski, Pomajda i Błochowiak), otrzymali dodatkowo ładne zegarki.

Drugi dzień, to tradycyjnie posiedzenie Komisji ds. UE, debaty, a wieczorem głosowania. Dotyczą one głównie sprawozdań oraz zmian w składach Komisji Etyki i ds. UE. Zbliża się godzina 22, przede mną tylko krótka jazda (4-5 godzin) z Warszawy do Chojnic. Jutro rano znów dzień, jak co dzień. Sobota upłynie pod znakiem targów rolnych. Niedziela trochę luźniejsza. Rano o 10 w Słupsku godzinna debata parlamentarzystów na żywo dla Radia Koszalin, potem dożynki diecezjalno-wojewódzkie w Lubaniu koło Kościerzyny i reszta weekendu wolna. O kolejnym tygodniu i poniedziałku nie myślę. W kalendarzu same ciekawe dni.

Poseł na Sejm IV, VI kadencji

Jacek Kowalik

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl