Pierwsze zwycięstwo w IV lidze

2011-08-15 12:44:05  |  Ł.R.

Pierwsze historyczne zwycięstwo na swoim koncie odnotowała drużyna Jantara/ Chojniczanki Chojnice wygrywając ze spadkowiczem z IV ligi Orlętami Reda 1:0.

Po "zimnym prysznicu”, jaki zafundowali zawodnikom Bartosza Nartowskiego piłkarze Pomorza Potęgowo, rezerwy Chojniczanki jechały na wyjazdowe spotkanie do niedawna jeszcze III-ligowca z Redy raczej w roli chłopców do bicia. Ku zaskoczeniu miejscowych kibiców pierwszą i, jak się później okazało, jedyną bramkę w pojedynku "Dawida z Goliatem” zdobył beniaminek z Chojnic. Autorem gola na wagę trzech punktów okazał się Igor Jurga, który strzałem głową wykorzystał podanie Tomasza Lenarta. Krótko przed przerwą doskonałą interwencją popisał się Damian Primel, który obronną ręką wyszedł z pojedynku jeden na jeden z napastnikiem Orląt.

W drugiej połowie po raz drugi szczęście uśmiechnęło się do chojniczan. Gola co prawda nie było, ale z boiska wyleciał obrońca gospodarzy. Nasi zawodnicy wykorzystali przewagę jednego zawodnika i ,,dowieźli” korzystny dla siebie wynik meczu zdobywając pierwsze jakże cenne trzy punkty w swoim drugim występie na boiskach IV-ligowych.

Zespół Bartosza Nartowskiego z 3 punktami zajmuje obecnie 7 miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień rezerwy Chojniczanki powalczą na własnym boisku o kolejne punkty z beniaminkiem Polonią Gdańsk.

ORLĘTA REDA – CHOJNICZANKAII/JANTAR PAWŁOWO 0:1

Igor Jurga (39’)

„Jantar/Chojniczanka”: Primel – Briegmann, Szynwelski, Arndt, Błaszczak – Tarnowski, Skiba (75 Borowicki), Zalewski (46 Frymark), Ligienza, Lenart – Jurga (81 Warnke).