Grał Kolejarz, grały rezerwy Chojniczanki

2012-04-16 09:38:47  |  Ł.R.

Zwycięstwo i porażka - oto bilans rezerw Chojniczanki Chojnice oraz Kolejarza Chojnice, drużyn reprezentujących nasze miasto w niższych ligach piłkarskich po minionym weekendzie.

Walcząca o utrzymanie w IV lidze (grupa: pomorska) drużyna rezerw Chojniczanki Chojnice (beniaminek), w 24. kolejce wygrała na wyjeździe z drugim beniaminkiem ligi, zespołem KP Starogard Gdański 0:1. Jedynego gola w 84. minucie dla żółto-biało-czerwonych zdobył Michał Steinke. Warty podkreślenia jest fakt, że w drużynie Bartosza Nartowskiego zadebiutowali dwaj wychowankowie Chojniczanki, Arkadiusz Reca oraz Dawid Szmagliński.

Nasz zespół z 25. punktami zajmuje 11. miejsce w lidze. Na prowadzeniu znajdują się rezerwy Arki Gdynia z 49. oczkami, natomiast tabelę z 6. punktami zajmuje Jantar Ustka (16. miejsce).

KP STAROGARD GDAŃSKI – CHOJNICZANKA II/JANTAR 0:1

Chojniczanka II/Jantar: Rybacki – Arndt, Jakosz, Steinke, Reca (74 Szmagliński) – Cybulski (83 Maciej Sikorski), Szczepan, Stanisławski, Ligienza (89 Wiligała), Skiba – Warnke (46 Konopka).

Natomiast drugi nasz zespół grający na co dzień w ,,A” klasie (grupa Gdańsk III), Kolejarz Chojnice, po bramce Daniela Przytarskiego w 65. minucie, zremisował w Brusach z miejscową Tęczą 1:1.

TĘCZA BRUSY – KOLEJARZ CHOJNICE 1:1 (0:0)

Kolejarz: Żakowski, Sagan, Błaszkowski Jakub, Sikora (65’ Domeracki), Szulc, Rozwadowski (85’ Tyma), Kukliński (90’ Chmielewski), Przytarski, Jażdżewski (46’ Drewek), Błaszkowski Daniel, Różek.

- Mecz był wyrównany i wynik jest sprawiedliwym rozstrzygnięciem. Myślę, że spotkanie mogło się podobać kibicom, gdyż obie drużyny mogły je rozstrzygnąć na swoją korzyść. Kolejny raz jestem zadowolony z ambicji i zaangażowania moich zawodników. Niestety ponownie straciliśmy bramkę przez brak koncentracji (przyp. red.rzut karny po zagraniu ręką) – mówi trener Kolejarza Paweł Skiba.

Kolejarz Chojnice z 23. punktami plasuje się na szóstym miejscu w lidze. Liderem rozgrywek jest Wda Lipusz (34. pkt.).