Dwa gole Trojana nie pomogły w zwycięstwie

2011-11-13 19:07:44  |  Ł.R.

Dwa gole i asysta Marcina Trojanowskiego nie pomogły rezerwom Chojniczanki w odniesieniu długo oczekiwanego zwycięstwa w spotkaniu z Pomorzem Potęgowo inaugurującym pierwszą kolejkę rundy wiosennej IV ligi.

Pięć ligowych porażek z rzędu nie napawało optymizmem przed tym spotkaniem. Wszystko rozpoczęło się szczęśliwie dla drużyny Bartosza Nartowskiego. W 27. minucie Marcin Trojanowski, ku zaskoczeniu miejscowego bramkarza, oddał strzał z okolic 30. metra. Zrobił to na tyle dobrze, że piłka wpadła do bramki dając naszemu zespołowi prowadzenie 1:0. Kilka minut później zaspała nasza defensywa, a błąd ten na bramkę zamienił Damian Mikołajczyk, doprowadzając do remisu. Jeszcze przed przerwą, powracający po grypie do dobrej dyspozycji "Trojan", wyłożył piłkę Dawidowi Sikorskiemu, który nie zmarnował sytuacji sam na sam, podwyższając prowadzenie na 2:1.

W drugiej połowie gospodarze zaatakowali, czego efektem była druga bramka. Ale... od czego ma się w zespole Marcina Trojanowskiego. Pomocnik żółto-biało-czerwonych po raz kolejny udowodnił, że strzały z dystansu to jego mocna strona. W 70. minucie ponownie huknął na bramkę nie do obrony, dając trzeciego gola zespołowi z grodu Tura. Bohaterem spotkania mógł zostać bramkarz Chojniczanki Rafał Rafalski, który dwukrotnie zapobiegł utracie gola.
Nie miał on jednak nic do powiedzenia w końcówce meczu,  kiedy zawodnik gospodarzy Rafał Bobrowski, znalazł się w sytuacji jeden na jeden, nie dając szans naszemu bramkarzowi.
Ostatecznie Chojniczanka II/Jantar Pawłowo zremisowała z Pomorzem Potęgowo 3:3. Po 16. spotkaniach chojniczanie z 18. punktami zajmują dalekie 12. miejsce. Za tydzień w Chojnicach w ostatnim w tym roku meczu przeciwnikiem naszych piłkarzy będzie drużyna Orląt Reda.

POMORZE POTĘGOWO - CHOJNICZANKA II/JANTAR PAWŁOWO 3:3 (1:2)

ChojniczankaII/ Jantar Pawłowo: Rafalski – Zalewski, Nartowski, Michalak, Błaszczak – Trojanowski, Stanisławski, Jędrzejewski (88' Borowicki), Frymark, Dawid Sikorski