Kolejne trzy punkty jadą do Chojnic!

2024-05-07 10:12:32  |  MKS Chojniczanka

Nasza drużyna pokonała na wyjeździe GKS Jastrzębie 2:4 i wywalczyła cenne trzy punkty, dzięki którym wróciliśmy na czwarte miejsce w klasyfikacji 2 Ligi.

Początek meczu zaczął się dość pechowo. Już w 17. minucie spotkania bramkę dla GKS-u strzelił Joao Guilherme, jednak siedem minut później autorem gola samobójczego był Bartosz Boruń, doprowadzając do remisu. Po upływie kolejnych siedmiu minut nasza drużyna wyszła na prowadzenie dzięki bramce Valērijsa Šabali.

W drugiej połowie Chluba Grodu Tura nie zwolniła tempa. Prowadzenie na 1:3 dla naszego zespołu podwyższył Grzegorz Szymusik w 58′ meczu, a w 68′ – Hide Vitalucci. Gola kontaktowego zaledwie dwie minuty później dla gospodarzy trafił Jakub Iskra, jednak Chojniczanka Chojnice do końcowego gwizdka dowiozła przewagę i wygrała na terenie rywala 2:4.

Dzięki trzem punktom, nasza drużyna wróciła na czwarte miejsce w tabeli 2 Ligi z dorobkiem 48 punktów, a do pozycji gwarantującej bezpośredni awans brakuje zaledwie dwóch „oczek”.

Już w najbliższą sobotę, 11 maja o godzinie 14:00, przy M12 zostanie rozegrane spotkanie z Polonią Bytom.