Strona główna

'Do widzenia, do jutra'. Rozwiązanie konkursu!

'Do widzenia, do jutra'. Rozwiązanie konkursu!

2023-04-21 08:39:32  |  opr. red. ChCK

W najbliższy poniedziałek (24.04.) w ramach DKF film obyczajowy "Do widzenia, do jutra". Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę na ten seans. Zachęcamy do udziału w konkursie!


 

"Do widzenia, do jutra", 24.04., godz. 19:00

reżyseria: Janusz Morgenstern

scenariusz: Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela

gatunek: obyczajowy, psychologiczny

czas trwania: 1 godz. 20 min.

ograniczenie wiekowe: 15+

Debiut reżyserski Janusza Morgensterna. Tło wydarzeń, o których opowiada film, stanowią autentyczne wątki z życiorysu Zbyszka Cybulskiego, współzałożyciela, reżysera i aktora gdańskiego kabaretu studenckiego Bim-Bom. Autentyczna jest także postać Marguerite, córki francuskiego konsula, spędzającej w Polsce jedynie wakacje i święta. W prostą, romantyczną przygodę, autorzy filmu wpletli sceny realizowane w prawdziwych gdańskich piwnicach studenckich, próbując w ten sposób utrwalić niepowtarzalne zjawisko, jakimi były kabarety w drugiej połowie lat 50. Pragnęli oddać ich nastrój, urodę i przesłanie, a tym samym wyrazić stan ducha, tęsknoty ówczesnej młodej inteligencji. Gra Zbyszka Cybulskiego oddaje to wszystko, co ukrywa się w cieniu, poza wypowiadanymi słowami, lecz jest obecne w życiu: niezgoda na nietrwałość uczuć, na świat, w którym nie ma miejsca dla romantyzmu, na szczęście ulotne jak chwila.

Organizator przeglądu: Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Kurator przeglądu: Tomasz Kolankiewicz

Partnerzy: WFDiF, DI Factory

Przegląd współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

(Opis dystrybutora)

UWAGA KONKURS:

Mamy podwójną wejściówkę na najbliższy seans DKF, którą rozlosujemy spośród osób, które wyślą maila na adres konkurs@chojnice24.pl, w temacie wpisując "Do widzenia, do jutra", a w treści swoje dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa). Na maile czekamy do piątku (21.04.) do godz. 15:00.

Rozwiązanie konkursu:

Bilety na poniedziałkowy seans DKF wygrał pan Mirosław Janikowski z miejscowości Męcikał. Gratulujemy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl