Strona główna

'Orlęta. Grodno '39'. Rozwiązanie konkursu!

'Orlęta. Grodno '39'. Rozwiązanie konkursu!

2022-11-25 08:00:00  |  opr. red. ChCK

W najbliższy poniedziałek (28.11.) w ramach DKF dramat wojenny "Orlęta. Grodno '39". Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę na ten seans. Zachęcamy do udziału w konkursie!


"Orlęta. Grodno '39", 28.11., godz. 19:00

reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz

scenariusz: Krzysztof Łukaszewicz

gatunek: dramat, wojenny

czas trwania: 1 godz. 44 min.

ograniczenie wiekowe: 15+

„Orlęta. Grodno ‘39” to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych. 17 września 1939 roku, na mocy porozumień sowiecko-niemieckich, Armia Czerwona wkracza do Polski. 20 września planuje zająć Grodno. Obrońcy miasta rozpoczynają beznadziejną, heroiczną walkę. Nieliczne oddziały wojskowe są wspomagane przez ludność cywilną, przede wszystkim młodzież szkolną. To właśnie dzieci i młodzież bohatersko bronią miasta, stając się ofiarami niezwykłego okrucieństwa okupantów.

(Opis dystrybutora)

Link do YouTube

UWAGA KONKURS:

Mamy podwójną wejściówkę na najbliższy seans DKF, którą rozlosujemy spośród osób, które wyślą maila na adres konkurs@chojnice24.pl, w temacie wpisując "Orlęta. Grodno '39", a w treści swoje dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa). Na maile czekamy do piątku (25.11.) do godz. 15:00.
Rozwiązanie konkursu:

Bilety na poniedziałkowy seans DKF wygrał pan Rafał Łukaszewicz z Tucholi. Gratulujemy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl