Strona główna

ZUS przeszkoli z obsługi PUE

ZUS przeszkoli z obsługi PUE

2022-10-31 11:08:49  |  ZUS fot. pexels.com

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na bezpłatne szkolenie poświęcone Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Jest to najwygodniejsza i najszybsza metoda kontaktu z Zakładem. Dowiedz się, dlaczego i jak założyć swój profil na PUE ZUS.

 

Z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS korzysta już ponad 10,7 milionów użytkowników, zarówno płatników składek jak i ubezpieczonych oraz świadczeniobiorców. Od nowego roku każdy płatnik składek, niezależnie czy opłaca składki tylko za siebie, czy też zatrudnia jedną, dwie czy więcej osób, będzie miał ustawowy obowiązek posiadania profilu na PUE.

Profil na PUE umożliwia załatwienie większości spraw w ZUS bez wychodzenia z domu. Dzięki niemu można np. uzyskać informacje o swoich ubezpieczeniach, świadczeniach, zwolnieniach lekarskich i składkach oraz wysłać wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe. Umożliwia on także obsługę takich świadczeń jak Polski Bon Turystyczny, świadczenie 500 plus, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku oraz Dobry Start.

Jeśli jeszcze nie masz swojego profilu na PUE i nie wiesz jak go założyć albo nie potrafisz z niego korzystać, możesz wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu. W jego trakcie dowiesz się m.in. jak krok po kroku założyć profil, jak potwierdzić tożsamość, gdzie znaleźć interesujące Cię informacje oraz jakie wnioski można wysyłać poprzez PUE. Na spotkanie online zapraszamy we wtorek 8 listopada na godz. 10:00. Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem aplikacji Cisco Webex Meetings.

- Zapisy na szkolenia przyjmowane są wyłącznie mailowo pod adresem slupsk_wydarzenia@zus.pl. W zgłoszeniu należy podać adres e-mail, na który zostanie wysłany link do spotkania, datę i temat szkolenia, liczbę uczestników oraz numer telefonu do kontaktu. Do zgłoszenia należy dołączyć podpisane oświadczenie RODO dostępne na stronie zus.pl (w formie skanu lub zdjęcia) - informuje Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego Krzysztof Cieszyński.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl