Strona główna

Chojnice mogą pochwalić się drugim muralem

Chojnice mogą pochwalić się drugim muralem

2021-11-04 15:14:08  |  Agata Wiśniewska

Wielkie malowidło nawiązujące do działalności Chojnickiego Centrum Kultury ozdobiło ścianę budynku przy ul. Swarożyca 7. Za jego realizację odpowiada ten sam zespół ludzi, co muralu z małą Kaszubką i turem.


Mieszkańcy Chojnic długo czekali na sztukę w rozmiarze XXL w przestrzeni publicznej, więc tym bardziej cieszy fakt, że w tym roku udało się wykonać aż dwa murale.

 

Malowidło nawiązujące do gościnności na Kaszubach, które przedstawia dziewczynkę w stroju kaszubskim i tura, powstało w lipcu na ścianie kamienicy u zbiegu ulic Sukienników i Okrężnej. Przedwczoraj (2.11) natomiast zakończyły się prace przy muralu odwołującym się do działalności Chojnickiego Centrum Kultury. Malowidło z maską teatralną zdobi ścianę budynku przy ul. Swarożyca 7. - To bardzo fajny element, który pomaga doprowadzić do porządku takie szare miejsca, nadaje im kolorytu. Będziemy chcieli kontynuować takie przedsięwzięcia - mówi Adam Kopczyński, zastępca burmistrza.

Podobnie jak pierwszy mural i drugi zrealizowała ta sama ekipa, chojniczanie: Joachim Dąbrowski, Filip Tomiec, Paweł Struś i WakeUpTime z Gdańska. Koszt powstania muralu wyniósł ponad 15 tys. zł. Dzieło powstało w ramach projektu unijnego, pod nazwą "Rewitalizacja Dzielnicy Dworcowej". - W ramach ww. projektu realizowane są jeszcze działania z zakresu zieleni, małej architektury i porządkowania podwórek w tym miejscu - informuje wiceburmistrz.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl