Strona główna

Centrum COVID-19 drive thru wkrótce także w Chojnicach

Centrum COVID-19 drive thru wkrótce także w Chojnicach

2020-04-29 18:55:28  |  Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku

Po Gdyni i Gdańsku - kolejne Centrum COVID-19 drive thru uruchomione zostanie także w Chojnicach. Szczegóły przedsięwzięcia omawiali dzisiaj Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Marek Szczepański, starosta chojnicki.

Na zdjęciu - dr Maciej Grzybek z Zakładu Parazytologii Tropikalnej Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej GUMed i Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich przed otwarciem centrum drive-thru w Gdyni.

Mamy już doświadczenie w organizacji takich centrów i służymy pomocą samorządom, które chciałyby wdrożyć takie rozwiązanie na swoim terenie. Na ubiegłotygodniowej telekonferencji z marszałkiem województwa i starostami woj. pomorskiego, starosta mówił o utworzeniu takiego punktu drive-thru. W czasie dzisiejszej rozmowy telefonicznej ustalaliśmy szczegóły przedsięwzięcia – mówi wojewoda.

Centrum COVID-19 drive-thru w najbliższym czasie powstanie przy Szpitalu Specjalistycznym Im. Łukowicza W Chojnicach.

Działające na Pomorzu mobilne punkty pobrań powstały we współpracy Wojewody Pomorskiego z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Wojewódzką Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Gdańsku.

Wojewoda zapewnił środki na ich uruchomienie i środki ochrony dla personelu.

Centra drive-thru w Gdańsku i Gdyni wykonują dziennie ok. 150 testów na obecność koronowirusa.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl