Red Devils Ladies Chojnice wicemistrzem Polski

2020-08-18 13:07:04  |  Marcin Synoradzki/Red Devils Ladies, fot. archiwum Pomorskiego ZPN

W niesamowicie dramatycznych okolicznościach niestety przegrywamy finał Mistrzostw Polski po dogrywce zdobywając srebrny medal z lekką dozą niedosytu.

To spotkanie było rewanżem za porażkę w grupie, gdzie zespół Grembacha był bezdyskusyjnie lepszym zespołem. Niestety bardzo szybko, już w pierwszej minucie gry straciliśmy pierwszego gola, ale po kolejnych trzech reprezentantka Anglii, Gemma Louise Hillier strzałem z przewrotki doprowadziła do wyrównania. Trzykrotny mistrz Polski z Łodzi przejął inicjatywę i w tej tercji jeszcze dwukrotnie trafił do siatki Chojniczanek prowadząc 3:1.

W drugiej tercji mecz się wyrównał. Nasze dziewczęta uparcie dążyły do zdobycia kontaktowej bramki, ale wybrana najlepszą zawodniczką świata w 2018 Molly Clark zdobyła dwie bramki i po 24. minutach gry sytuacja wyglądała dramatycznie dla RD Ladies. Faworyt prowadził aż 5:1 i wydawało się, iż jest już po meczu.

Jednak trzecia tercja i ostatnie 12 minut to był prawdziwy huragan Red Devils Ladies. Sygnał do odrabiania strat dała w 26 minucie Wiktoria Słowy, a dwie minuty później celnie uderzyła Zuzanna Sawicka i wynik brzmiał już tylko 3:5.

Kiedy w 30 minucie kapitan zespołu Agnieszka Szultka trafiła po raz czwarty do siatki, emocje sięgnęły zenitu. Rywalki całkowicie pogubiły się w grze ograniczając się do defensywy, a napór naszej drużyny rósł z każdą minutą. Wreszcie na trzy minuty przed końcem Alicja Zając doprowadziła do upragnionego remisu 5:5, do końca regulaminowego czasu nie padły już bramki.
Sędziowie zarządzili dogrywkę, w której niezawodna Molly Clark (Królowa Strzelczyń całego turnieju) miała sporo szczęścia, gdyż piłka uderzona w poprzeczkę odbiła się i spadła jej prosto pod nogę i Molly mocnym strzałem dała prowadzenie rywalkom.

Nie mając nic do stracenia nasze Ladies rzuciły się do szaleńczego ataku, niestety piłkarki Grembacha po kontrze trafiły jeszcze raz do naszej siatki i ostatecznie po blisko 40 minutach biegania w gorącym słońcu, po gorącym piasku, ulegliśmy Łodziankom 5:7 zdobywając wicemistrzostwo Polski.

To był fantastyczny mecz i pokaz żeńskiego beach soccera na bardzo wysokim poziomie, obie drużyny zaprezentowały się świetnie dostarczając kibicom ogromnych emocji.
Możemy być wszyscy dumni z chojnickiej drużyny, która po raz kolejny pokazała charakter i wolę walki zdobywając kolejny puchar do bogatej kolekcji. Do zobaczenia za rok!

Red Devils Ladies Chojnice - Lady Grembach 5:7 po dogrywce (1:3, 0:2, 4:0, 0:2)

bramki: Gemma Hillier, Wiktoria Słowy, Zuzanna Sawicka, Agnieszka Szultka, Alicja Zając