Wicemistrzostwo Polski Red Devils Ladies

2018-08-14 09:23:57  |  Patryk Syngierski

Drużyna Red Devils Ladies po porażce w finale Mistrzostw Polski z zespołem Lady Grembach EE Łódź po raz drugi w historii zdobyła wicemistrzostwo Polski w beach soccerze. Zawodniczki Red Devils Ladies wzięły udział w turnieju dzięki wsparciu Miasta Chojnice oraz lokalnego centrum handlowego.

Faza grupowa

Ubiegłoroczne brązowe medalistki Mistrzostw Polski tegoroczne zmagania rozpoczęły od efektownego zwycięstwa z zespołem ISD AJD Cżestochowa. W pierwszej połowie nasze zawodniczki wypracowały sobie dwubramkową przewagę, a na początku drugiej części gry Red Devils Ladies podwyższyły wynik na 4:0. Wówczas do głosu doszły rywalki zawodniczek z Chojnic, lecz ich bramka na 4:1 okazała się być jedynie trafieniem honorowym, a całe spotkanie zakończyło się rezultatem 5:1.

5:1 – Ilona Wudarczy

W drugim meczu fazy grupowej chojniczanki jeszcze efektowniej rozprawiły się ze swoimi rywalkami, lecz początek meczu nie przebiegał po ich myśli. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki Gwiazdy Toruń i mimo zdecydowanej przewagi Red Devils Ladies, w pierwszej połowie do bramki rywalek trafiła jedynie Marta Stasiulewicz, ustalając wynik na półmetku spotkania na 1:1. Po nieskutecznej pierwszej połowie, druga część gry była
prawdziwym popisem strzeleckim zawodniczek z Chojnic, które tracąc zaledwie jedną bramkę, strzeliły przeciwniczkom aż sześć.

7:2 – Magdalena Szpera

W meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie nasze zawodniczki mierzyły się z Kotwicą Kórnik. Pojedynek ten nie obfitował w bramki, a bohaterką spotkania była bramkarka Red Devils – Karolina Palacios, która obroniła aż dwa rzuty karne, nie przepuszczając także ani jednej bramki z gry. O zwycięstwie chojniczanek zadecydowały bramki Karoliny wierzbickiej w pierwszej połowie oraz Magdaleny Szpery po zmianie stron.

Red Devils Ladies Chojnice 2:0 (1:0) Kotwica Kórnik

Bramki
1:0 – Karolina Wierzbicka
2:0 – Magdalena Szpera

Półfinał
W półfinale zawodniczkom Red Devils Ladies Chojnice przyszło się mierzyć z zespołem MUKS Sokół Kolbuszowa. Od samego początku spotkania przewagę w grze miały chojniczanki, co znalazło odzwierciedlenie w trafieniach Wiktorii Słowy, Magdaleny Szpery i Marty Stasiulewicz, na które przed przerwą rywalki odpowiedziały tylko jednym skutecznym uderzeniem. Tuż po przerwie zawodniczki Sokoła zdobyły bramkę kontaktową, lecz w kolejnych minutach bramki zdobywały już tylko zawodniczki Red Devils Ladies – po raz kolejny Magdalena Szpera oraz bramkarka Karolina Palacios i po zwycięstwie 5:2 po raz trzeci w historii drużyna Red Devils Ladies zameldowała się w finale Mistrzostw Polski.

Finał
W meczu o Mistrzostwo Polski zawodniczki Red Devils Ladies mierzyły się z obrończyniami tytułu, zespołem Lady Grembach EE Łódź. Przez większość pierwszej połowy inicjatywa spoczywała po stronie zawodniczek z Łodzi, lecz chojniczanki skutecznie się broniły oraz wyprowadziły kilka groźnych kontrataków. Mimo wielu dogodnych sytuacji z obydwu stron, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Wielkie emocje rozpoczęły się w 15.
minucie, gdy najpierw na prowadzenie wyszły łodzianki, a chwilę później bezpośrednio ze środka boiska atomowym strzałem do wyrównania doprowadziła Iwona Wudarczyk. Chwilę później chojniczanki cieszyły się z prowadzenia, gdy po zamieszaniu pod bramką rywalek piłkę w siatce umieściła Wiktoria Słowy. Niestety, w ostatniej fazie spotkania zawodniczki Grembacha aż trzykrotnie pokonały bramkarkę Red Devils Ladies, co pozwoliło im na obronę

2:4 – Lady Grembach EE Łódź

Na najlepszą bramkarkę turnieju wybrano zawodniczkę Red Devils Ladies – Karolinę Palacios. Wicemistrzostwo Polski drużynie Red Devils Ladies gwarantuje miejsce w kolejnej edycji plażowej Ligi Mistrzów.

Red Devils Ladies Chojnice: 12 Karolina Palacios, 13 Klaudia Węglewska – 6 Iwona Wudarczyk, 9 Karolina Wierzbicka, 10 Weronika Sikorska, 11 Marta Stasiulewicz, 16 Wiktoria Słowy, 18 Julia Jargieło, 20 Julia Kawalec, 55 Patrycja Salwa, 58 Agnieszka Szultka, 69 Magdalena Szpera (kpt). Trener: Marcin Synoradzki.