Red Devils Ladies pokonały drużynę Tęczy Bydgoszcz w meczu inauguracyjnym

2023-11-20 08:16:42  |  Red Devils Ladies Chojnice

I to 8:2! Udany debiut na naszej hali i świetny powrót dziewcząt z RDL do gry w futsal po ponad 10-letniej przerwie.

Red Devils Ladies Chojnice - Tęcza Bydgoszcz 8:2 (4:2) bramki: Paula Zawistowska 2, Paulina Budzisz 2, Magdalena Harkot, Magdalena Czekała, Sandra Gonciarz, Weronika Wieżynis

Skład: 12 Wiktoria Dziurdź, 14 Karolina Palacios - 2 Julia Jargieło, 4 Magdalena Harkot, 7 Natasza Urbańska, 9 Paulina Budzisz (kpt), 11 Sandra Gonciarz, 15 Magdalena Czekała, 21 Weronika Wieżynis, 66 Paula Zawistowska

Trener: Łukasz Olszewski, kierownik Marcin Synoradzki

W meczu inaugurującym sezon 1 Ligi Futsalu Kobiet zespół Red Devils Ladies wysoko pokonał drużynę Tęczy Bydgoszcz. Od początku meczu to nasze zawodniczki nadawały rytm i stwarzały co chwilę sytuację pod bramką rywalek. W 7 minucie Paulina Budzisz, jak na kapitankę przystało, otworzyła wynik spotkania. Kilkadziesiąt sekund później Magdalena Harkot podwyższyła na 2:0, a kolejne bramki dodały Paula Zawistowska i Magdalena Czekała. Brda tuż przed przerwą odpowiedziała dwoma trafieniami i do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 4:2 dla RD Ladies.

Druga połowa połowa meczu to dominacja naszej drużyny, która zagrała świetny mecz. Dziewczęta zdobyły jeszcze 4 bramki po golach Sandry Gonciarz, Weroniki Wieżynis, Pauliny Budzisz i Pauli Zawistowskiej. Dla dwóch ostatnich były do kolejne już trafienia w tym spotkaniu. Podsumowując był to niezwykle udany debiut na naszej hali i powrót dziewcząt z RDL do gry w futsal po ponad 10-letniej przerwie.

Za tydzień w 2 kolejce spotkań RD Ladies zagrają na wyjeździe z JSS Toruń.