Polki awansowały do półfinału na Igrzyskach Europejskich w Beach Soccerze

2023-06-30 15:25:26  |  Red Devils Chojnice

Wczoraj (29.06.) Polska reprezentacja kobiet w beach soccera rozegrała drugi mecz grupowy z Portugalią. Niestety, nasze zawodniczki uległy rywalkom 1:2 tracąc bramkę w ostatniej sekundzie meczu.

Po dwóch tercjach wynik był bezbramkowy, w trzeciej części meczu Portugalki wyszły na prowadzenie po rzucie karnym. Na dwie minuty przed końcem zawodniczka RD Ladies Chojnice, Katarzyna Gozdek efektowną przewrotką doprowadziła do remisu.
Gdy na zegarze pozostała sekundy gry, zawodniczka Portugalii przy składaniu się do przewrotki została popchnięta przez Polkę, co skutkowało podyktowaniem rzutu wolnego, który został zamieniony na zwycięską bramkę dla Portugalii.
W tym spotkaniu Polska była lepszym zespołem, aż sześciokrotnie słupek lub poprzeczka ratował rywalki przed utratą gola. Polki dominowały przez całe spotkanie, a bramkarka Portugalii zagrała mecz życia.
Taki jest sport, często okrutny, na szczęście pomimo porażki Polska awansowała do półfinału, który zostanie rozegrany w dniu dzisiejszym o godz. 19.00. W drugim półfinale zagrają drużyny Portugalii i Ukrainy.