Strona główna

Wystawa fotograficzna

Wystawa fotograficzna "Podwodny ogród Morza Czerwonego"

2020-06-02 10:22:17  |  ChCK

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę plenerową Joachima Dąbrowskiego ukazującą niesamowity świat fauny i flory Morza Czerwonego.

Na chojnickiej starówce można oglądać zdjęcia, które zostały zrobione w czasie podróży do Egiptu.

W tych rajskich ogrodach czas płynie inaczej i wszyscy mieszkańcy tego miejsca żyją w symbiozie ze sobą i otoczeniem. Ten bajkowy świat znajduje się u wybrzeży miejscowości Marsa Alam, zatoki Abu Dabbab oraz trzy godziny drogi statkiem w morze z portu Hamata do Sataya. Tak niewiele dzieli nas od tych niezwykłych miejsc… wystarczy zajrzeć pod wodę i już pod jej taflą odkryjemy to bogactwo życia i kolorów. Zachwyca mnie świat, ten bliski i daleki, położony pod poziomem morza i wysoko nad nim. Ten świat jak i moje myśli z nim związane przedstawiam w mojej twórczości - opowiada autor.

Joachim Dąbrowski urodził się w Chojnicach w 1984 roku. Zawodowo zajmuję się fizjoterapią, a hobbystycznie sztuką. Rysunek, malarstwo, grafika, fotografia to główne dziedziny jego działania. Inspiruje go świat. Czerpie z niego garściami i przenosi to na papier lub płótno. Fotografuje to co zastał, miejsca faktyczne, często zapomniane czy pominięte ale jakże ciekawe. Obrazy natomiast to głównie metafory, symbole, emocje ujęte w graficzne formy.

Wystawa na Starym Rynku czynna będzie do 24 czerwca.

Zapraszamy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl