Strona główna

Już nie pod chmurką, ale wciąż na świeżym powietrzu

Już nie pod chmurką, ale wciąż na świeżym powietrzu

2020-11-17 17:33:39  |  Agata Wiśniewska

Dzisiaj (17.11) uroczyście otwarto targowisko miejskie przy ul. Młodzieżowej. Symboliczną wstęgę przecięli burmistrz Arseniusz Finster i Maciej Werochowski ze Stowarzyszenia Targowisko Młodzieżowa.

Modernizację targowiska przy ul. Młodzieżowej przeprowadził charzykowski Marbruk. Inwestycja za 5 mln 360 tys. zł obejmowała wykonanie zadaszenia i zagospodarowanie terenu rynku oraz budowę budynku socjalno-administracyjnego wraz z przebudową instalacji wod.-kan., ciepłowniczej i energetycznej. Po 10 miesiącach od rozpoczęcia prac oddana do użytku została hala targowa. Budynek socjalny ma być gotowy w połowie grudnia.


Dzisiaj (17.11) nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. włodarze Chojnic i radni, którzy wspierali pomysł zadaszenia rynku, tj. Antoni Szlanga i Stanisław Kowalik. - To inwestycja dla zwykłych ludzi, wspieranie drobnej przedsiębiorczości w mieście -  mówił Maciej Werochowski dziękując w szczególności burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi.


Sam włodarz podnosił, że modernizacja rynku przy ul. Młodzieżowej budzi największą radość wśród mieszkańców, jeśli chodzi o inwestycje realizowane w tej kadencji. - Ona ma dobry odbiór społeczny - podsumował Arseniusz Finster, który wraz z prezesem Stowarzyszenia Targowisko Młodzieżowa przeciął symboliczną wstęgę. Był też i tort, ale ze względu na panujące obostrzenia w związku z koronawirusem  serwowany na wynos.

Przy zachowaniu odpowiedniego dystansu można było  podziwiać fotografie Daniela Frymarka, które w wielkich formatach zawisły na ścianie hali od strony ul. Młodzieżowej. Banery ze zdjęciami Chojnic mają promować miasto. Niewykluczone, że ekspozycja będzie się zmieniać przy uwzględnieniu kalendarza imprez.

 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl